"Індепендент" про Тимошенко і революцію

"Лідер дивиться у майбутнє без революції" - так називається стаття у британському часописі "Індепендент", в основу якої лягло інтерв'ю кореспондента Шона Волкера з Юлією Тимошенко.

Копирайт изображения AP
Image caption Independent: Тимошенко відкидає звинувачення у корупції

Автор каже, що пані Тимошенко досягла відставки одного з президентів України і цей факт полегшує боротьбу українців сьогодні.

Часопис згадує, що відколи Віктор Янукович переміг на президентських перегонах у Юлії Тимошенко з відривом у 3% голосів, розвиток країни пішов у зворотному напрямку:

"Янукович не виявився лялькою в руках Кремля, як це підозрювали, і намагався не лише налагодити добрі відносини з Москвою, але й продовжити євроінтеграцію України. Однак свобода ЗМІ виявилася обмеженою і корупція на найвищих щаблях влади, як виглядає, квітне й далі".

Як заявила кореспонденту "Індепендент" Юлія Тимошенко:"Влада стала цинічною, і її головна мета - це збагачення".

Проте часопис нагадує, що сама лідерка БЮТ починала з бізнесу і заробила у 1990-их роках значні статки. Лише з часом вона пішла у політику, змінила мову з російської на українську і створила свій новий імідж.

Журналіст зауважує, що одним з головних символів її нового іміджу стала заплетена калачем коса. Цю зачіску автор статті порівнює із зображеннями святих на православних іконах.

Тепер, зауважує часопис, справу Юлії Тимошенко розслідує Генеральна прокуратура. Екс-прем'єра звинувачують у незаконному використанні державних фондів. Частина членів її уряду ув'язнені. Але навіть цей факт Юлія Тимошенко використовує на свою користь:

"В Україні поширена думка, що усі політики однаково корумповані. Однак Янукович довів, що це не так. Вони використали всі урядові органи і перевірили кожен документ, який я підписала, і кожну копійку, яку витратила, і що вони знайшли? Два звинувачення у незаконному вживанні фондів, які є фальшивими!"

Часопис зазначає, що попри незадоволення владою Януковича, в Україні немає бажання нової революції. З цим погоджується людина, яка залишається одним з символів Помаранчевого майдану:

"Це правда, що після розчарування Помаранчевою революцією, люди тут не вірять у революції так само, як у деяких інших країнах. Ми повинні подумати, що буде після революції чи зміни влади".

Юлія Тимошенко відмовляється припускати, чи вона зможе вибороти президентство у 2015 році, і наголошує, що для неї головне - збереження незалежності України та перспективи членства країни у Євросоюзі.

Автор підсумовує свій матеріл словами, у яких лунає сумнів щодо щирості такого твердження:"Остання заява звучить не надто переконливо з вуст людини, чия кар'єра була присвячена досягненням особистих амбіцій".

Газета "Індепендент" належить російському бізнесмену Александру Лебедєву, який придбав її за символічну ціну, взявши на себе борги видавництва. Він є також власником лондонської "вечірки" Evening Standard і наполягає, що не втручається в редакційну політику фінансованих ним видань.

Новини на цю ж тему