Україна надсилає військовий корабель у Лівію

Копирайт изображения Reuters
Image caption Віктор Янукович підтримав резолюцію ООН

Україна надсилає гуманітарну місію у Лівію та військовий корабель для евакуації українських громадян.

Про це стало відомо за результатами засідання Ради безпеки та оборони України на чолі з президентом Януковичем.

У рішенні зокрема зауважується:

"Виходячи з розвитку ситуації у Великій Соціалістичній Народній Лівійській Арабській Джамагирії (далі – Лівія) та необхідності забезпечення безпеки українських громадян, які перебувають на території цієї держави, Рада національної безпеки і оборони України вирішила: …Міністерству оборони України вжити заходів для забезпечення евакуації громадян України з Лівії з використанням великого десантного корабля "Костянтин Ольшанський".

Уряд та МЗС мають допомогти в організації місії корабля фінансово та дипломатично. У Міністерстві оборони вже повідомили, що на корабель завантажується пальне та продовольство і судно буде готовим вийти на виконання завдання відразу після наказу.

Міністерству оборони України та Міністерству надзвичайних ситуацій України також доручено підготувати літаки ІЛ-76МД та АН-26 "Віта" до здійснення гуманітарної місії в Лівії.

Янукович підтримує резолюцію Радбезу ООН

Раніше, президент Віктор Янукович заявив, що Україна "неухильно виконуватиме" рішення резолюції Ради Безпеки ООН щодо ситуації у Лівії.

У заяві, поширеній прес-службою президента, також сказано, що зусилля усіх причетних до ситуації у Лівії сторін мають бути, передусім, зосереджені на захисті та гарантуванні безпеки цивільного населення:

Копирайт изображения BBC World Service
Image caption Фото з міста Бенгазі, де повстанці задокументували події в облозі урядовими військами Каддафі

"Україна вважає, що зусилля усіх причетних до ситуації у Лівії сторін мають бути, передусім, зосереджені на захисті та гарантуванні безпеки цивільного населення, в тому числі громадян України, які залишаються у Лівії з благородною гуманітарною місією допомоги хворим та постраждалим".

"Принципово важливим для нас є те, що навіть в умовах запровадження над територією Лівії зони, забороненої для польотів, мають бути збережені усі необхідні можливості для надання гуманітарної допомоги та здійснення евакуації цивільного населення", - йдеться у заяві.

Віктор Янукович також сказав, що Україна готова надавати допомогу та евакуювати українських громадян і громадян міжнародних партнерів України, а також надати "відповідні операційні сили та засоби".

МЗС та інші органи державної влади України продовжують надавати необхідне сприяння громадянам України, які перебувають на території Лівії. Досі було організовано низку авіарейсів у Лівію і до початку воєнних дій міжнародної коаліції більше бажаючих українських громадян залишити країну не було.

Проте з початком воєнних дій таке бажання могло з'явитися - вважають в українському уряді.

Новини на цю ж тему