Ракетні удари знищили резиденцію Каддафі

Авіаудари на Тріполі Копирайт изображения Reuters (audio)
Image caption Так виглядає будівля, яку називали можливим місцем перебування полковника Каддафі

Один із останніх ракетних ударів по Лівії завдав значних збитків комплексу резиденцій полковника Каддафі у Тріполі. Журналісти розповідають, що чотирьохповерхова адміністративна будівля повністю зруйнована. Повідомлень про жертви поки немає. Повідомляється, що у цій будівлі містився командний центр, однак Пентагон заперечує, що Муаммар Каддафі був мішенню атаки.

За повідомленням державного лівійського телебачення, в результаті обстрілів загинуло 48 людей і понад 150 людей отримали поранення.

Американські військові очікують, що найближчими днями контроль за військовою операцією в Лівії візьмуть на себе або сили НАТО, або франко-британська коаліція. Заяву про це зробив міністр оборони США Роберт Гейтс:

"Ми очікуємо, що протягом кількох днів зможемо передати основну відповідальність за військові дії на інші країни. Ми будемо продовжувати підтримувати коаліцію, залишимось членом коаліції і будемо мати свою військову роль у коаліції, але ми не гратимемо головну роль".

Копирайт изображения AP
Image caption У Бенгазі тривають сутички між повстанцями і проурядовими силами

За даними Пентагона, під час операції лівійські засоби протиповітряної оборони зазнали істотних збитків.

Тим часом надходять повідомлення з міста Бенгазі, яке досі утримують повстанці. Там тривають сутички з проурядовими силами, військові використовують міномети і гранатомети.

Реакція НАТО

Тим часом у Північно-Атлантичному альянсі немає згоди про подальші кроки організації щодо Лівії. Є домовленість про те, що НАТО посилить військове ембарго Організації Об'єднаних Націй щодо Лівії. Однак плани посилити зону заборонену для польотів над Лівією зустріли опір зі сторони Туреччини, яка виступає проти інтервенції НАТО до Лівії. Для того, щоб ухвалити таке рішення, усі 28 членів організції мають його підтримати.

Реакція арабського світу

Арабська Ліга, яка підтримувала військову операцію проти Лівії, заявила, що тепер напад виходить за рамки операції щодо встановлення зони, забороненої польотів.

Водночас, перша арабська країна - Катар - приєдналась до військової кампанії проти Ліївії і надіслала чотири своїх військових літаки.

Новини на цю ж тему