Викрадений в Україні палестинець - в Ізраїлі

Дірар Бу Сісі Копирайт изображения Reuters
Image caption Палестинця Абу Сісі викрали з поїзда в Україні

Служба безпеки Ізраїлю Шін-бет підтвердила, що палестинця, якого було викрадено в Україні у лютому, утримують під вартою в Ізраїлі.

Дірара Абу Сісі - 42-річного інженера з електростанції в Ґазі – викрали в потязі, який прямував з Харкова до Києва 19 лютого.

Як повідомляють інформаційні агентства, він перебував з Україні зі своєю дружиною-українкою для того, аби подати прохання про отримання українського громадянства.

Ізраїльський суд частково зняв обмеження на розголошення інформації про справу після закликів ізраїльських правозахисників, але наразі лише визнає, що палестинця утримують в Ізраїлі.

Суд дозволив лише повідомити про затримання Абу Сісі, але не подає причини, твердячи лише, що його утримують "для допитів".

Ассошіейтед Прес цитувало дружину Абу Сісі Вероніку, яка твердила, що їй розповіли, що поблизу Полтави в купе до її чоловіка зайшли двоє невідомих і вивели його з потяга.

Вона заперечує причетність свого чоловіка до політики і те, що він міг бути членом угрупування Хамас.

Він працював заступником начальника електростанції в Ґазі, і колеги називали його прихильником Хамасу.

Посадовці Хамасу засудили затримання палестинця в Україні і закликали Україну допомогти його звільнити.

Раніше влада в Україні повідомляла, що не отримала відповіді від Ізраїлю про зникнення палестинця.

За повідомленнями, Абу Сісі утримують у в’язниці в Ашкелоні.

Раніше речник офісу Верховного Комісара ООН у справах біженців в Україні заявляв, що в організації вважають, що палестинця викрали та незаконно вивезли ізраїльські сили безпеки, і не виключають, що це могло статися за сприяння української сторони. Читати подробиці

Новини на цю ж тему