Фахівці вивчають рівень радіації в Японії

Фукусіма
Image caption Експерти говорять, що важко точно визначити рівень радіації у Японії

Речовини аномально високого рівня радіоактивності були знайдені у морській воді поблизу атомної електростанції Фукусіма в Японії.

Повідомляється, що рівень радіоактивного йоду у сто двадцять сім разів вище за стандарти, встановлені урядом, а рівень радіоактивного цезію - у двадцять п'ять.

Речник Всесвітньої організації охорони здоров'я Грегорі Гертль говорить, що важко точно виміряти рівень радіації в Японії:

"Рівень радіації змінюється залежно від місця. Навіть на відстані в один метр рівень радіації може бути різним. Таким чином ми повинні ретельно і регулярно вимірювати рівень радіації, а потім ці вимірювання аналізувати, скажімо, за географічними даними, за видом радіації і за її кількістю. Влада вже почала вживати заходів для того, щоб допомогти населенню і захистити здоров’я людей".

На станції Фукусіма знову розпочали роботи зі спроби відновлення енергопостачання і охолодження реакторів, хоча з двох досі йде біла пара і дим.

Раніше керівник агенції ООН з ядерної енергетики заявив, що ситуація на станції Фукусіма після землетрусу і цунамі в Японії залишається дуже серйозною.

У Японії офіційно заявляють, що більше дев’яти тисяч людей померли внаслідок землетрусу і цунамі. Понад чверть мільйона мешканців країни досі живуть у притулках. Повідомляється, що людям не вистачає харчів та води. Уряд Японії заявляє, що робить все можливе, аби надати населенню необхідну підтримку.

Грегорі Гертль з Всесвітньої організації охорони здоров'я підтримує дії японського уряду з обмеження вивозу продуктів з Японії до інших країн через ймовірність їхнього забруднення.

Пан Гертль посилається на досвід вибуху на Чорнобильській атомній електростанції. Як приклад він приводить гриби, які мають тенденцію до вбирання радіоактивних речовин більше за інші продукти харчування. Також пан Гертль згадує молоко, яке може в себе вбирати ізотопи йоду, небезпечні для здоров’я.

Раніше Китай і Південна Корея оголосили про посилення контролю експортованих ними японських продуктів. Однак, наразі немає підтверджень того, що якісь продукти, що зазнали дії радіації, потрапили за межі Японії.