У Росії "забули" критику Путіна Медвєдєвим

Президент Росії Дмітрій Медвєдєв назвав неприйнятними висловлювання прем’єр-міністра Владіміра Путіна, який порівняв резолюцію ООН щодо Лівії із "середньовічними закликами до хрестових походів".

Копирайт изображения AFP
Image caption Дмітрій Медвєдєв заявив, що такі оцінки можуть призвести до "зіткнення цивілізацій"

Дмітрій Медвєдєв заявив, що такі оцінки можуть призвести до "зіткнення цивілізацій".

Росія утрималася від голосування за резолюцію Ради Безпеки ООН, яка дозволила встановлення над Лівією зони, забороненої для польотів, з метою запобігти жертвам серед цивільного населення у ході збройного протистояння прихильників та противників Муаммара Каддафі.

Пан Медвєдєв заявив російським новинним агенціям, що жодні обставини не виправдовують слів, які ведуть до зіткнення цивілізацій, чи то "хрестовий похід", чи щось інше.

"Це неприйнятно і може призвести до ситуації ще гіршої, ніж та, що ми маємо тепер".

Владімір Путін назвав резолюцію ООН (No.1973) "помилковою та хибною", оскільки вона "дозволяє все".

У резолюції записано, що ООН дає дозвіл "на всі необхідні заходи" для захисту цивільних у Лівії. Але, за словами Путіна, було б нелогічно для цього вбивати тих таки мирних мешканців.

Висловлювання президента Медвєдєва "ставить на місце" прем’єра Путіна, оскільки зовнішня політика є повноваженням президента Росії, а не керівника уряду.

Торік Дмітрій Мєдвєдєв скритикував Владіміра Путіна за висловлювання у справі опального олігарха Міхаіла Ходорковского.

Пан Мєдвєдєв, зокрема, заявив, що урядовцям не слід висловлюватися публічно щодо перебігу судових справ.

Попри усі вербальні "непорозуміння" між двома політиками незрозуміло, чи вони є свідченням справжніх розбіжностей, чи грою на публіку у такого собі ліберального прозахідного президента і жорсткого прем"єра.

Кореспондент Бі-Бі-Сі у Москві Стів Розенберг каже, що критика Путіним резолюції ООН може мати на меті прагнення дистанціюватися від зовнішньополітичних рішень президента Медвєдєва і підвищити власну популярність в Росії.

Це, однак, навряд чи змінить офіційну позицію Москви щодо військових дій коаліції, які Кремль критикує, але нічого не зробив, аби їм завадити.

Реакція у Росії

Російські федеральні телеканали не показали у вечірніх новинах критичну заяву прем'єр-міністра Росії Володимира Путіна щодо резолюції ООН по Лівії, проте детально розповіли про позицію президента Дмитра Медвєдєва і про те, чому Росія не скористалася своїм правом вето.

Заяви Путіна були в ефірі денних випусків, проте зникли із вечірніх. У вечірніх інформаційних повідомленнях блоках не було названо і того, на чиї слова відповідав Медведєв, критикуючи "неприйнятне" порівняння резолюції ООН із "хрестовим походом".

На думку незалежного аналітика Олексія Воробйова, ситуація дуже схожа на зрежисовану. Експерт вважає, що президент і прем'єр "дали два сигнали у різних напрямках".

На думку пана Воробйова слова Дмітрія Медвєдєва призначалися для світового співтовариства, а прем'єра - для населення країни.

Експерт Центру політичної кон'юнктури Павєл Салін, навпаки, говорить, що кожен із лідерів "висловлює ту точку зору, яка йому ближче. Точки зору засновані на їхніх цінностях".

Аналітик вважає, що політичне керівництво Росії поки не розуміє суті того, що відбувається в північній Африці і саме тому вектор російської політики може кардинально змінитися залежно від того, як розгортатимуться події у Лівії.

Новини на цю ж тему