СБУ не знає, як викрали палестинця

Служба безпеки України підтвердила, що палестинець Абу-Сісі живий і перебуває в ізраїльській тюрмі. Як його туди вивезли, українській спецслужбі невідомо.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Палестинця Абу Сісі викрали з поїзда в Україні

"Сьогодні у Службі безпеки України немає даних про те, як він залишив територію України. У нас сьогодні більше питань, ніж відповідей", - сказав перший заступник голови СБУ Володимир Рокитський, який запевнив, що в тій історії "виключається будь-який кримінальний слід".

Він також заперечив, що викрадення Абу-Сісі могло стати результатом спільної операції спецслужб України та Ізраїлю.

"Служба безпеки України ніяких операцій із затримання цього громадянина не проводила і не надавала допомоги. Жодна спецслужба про допомогу у затриманні чи проведенні якоїсь операції до Служби безпеки України не звертається, тому що нашим законодавством не передбачено подібної допомоги".

За словами Рокитського, до СБУ із заявою про викрадення палестинця на українсьікй території звернулася його дружина, яка є громадянкою України.

Напередодні Служба безпеки Ізраїлю Шін-бет підтвердила, що палестинця, якого було викрадено в Україні у лютому, утримують під вартою в Ізраїлі.

Дірара Абу Сісі - 42-річного інженера з електростанції в смузі Газа – викрали в потязі, який прямував з Харкова до Києва 19 лютого.

Як повідомляють інформаційні агентства, він перебував в Україні для того, аби подати прохання про отримання українського громадянства.

Ізраїльський суд частково зняв обмеження на розголошення інформації про справу після закликів ізраїльських правозахисників, але наразі лише визнає, що палестинця утримують в Ізраїлі.

Суд дозволив лише повідомити про затримання Абу-Сісі, але не подає причини, твердячи лише, що його утримують "для допитів".

Ассошіейтед Прес цитувало дружину Абу-Сісі Вероніку, яка твердила, що їй розповіли, ніби поблизу Полтави в купе до її чоловіка зайшли двоє невідомих і вивели його з потяга.

Вона заперечує причетність свого чоловіка до політики і те, що він міг бути членом угрупування Хамас.

Він працював заступником начальника електростанції в Ґазі, і колеги називали його прихильником Хамасу.

Посадовці Хамасу засудили затримання палестинця в Україні і закликали Україну допомогти його звільнити.

Раніше влада в Україні повідомляла, що не отримала відповіді від Ізраїлю про зникнення палестинця.

За повідомленнями, Абу Сісі утримують у в’язниці в Ашкелоні.

Раніше речник офісу Верховного комісара ООН у справах біженців в Україні заявляв, що в організації вважають, що палестинця викрали та незаконно вивезли ізраїльські сили безпеки, і не виключають, що це могло статися за сприяння української сторони. Читати подробиці

Новини на цю ж тему