Кабмін пообіцяв усім вчителям 20% надбавку

Після десятитисячної Всеукраїнської акції протесту педагогів уряд пообіцяв уже в середу ухвалити рішення про 20% надбавку до зарплати.

Копирайт изображения UKRINFORM
Image caption Педагоги пропонують нардепам жити на учительську зарплату

Вчителі висунули чиновникам дві головні вимоги: запровадження надбавки до окладів у розмірі 20% для всіх категорій освітян і наближення тарифу першого розряду для працівника освітньої галузі до мінімальної зарплати.

Відповідно до Закону "Про державний бюджет України на 2011 рік" мінімальна зарплата в Україні становить 941 грн.

Протестувальники із прапорами профспілки працівників освіти і науки та Федерації профспілок України вишикувалися уздовж тротуарів на вулиці Грушевського у центрі Києва. Попри кордони міліції, що не пускали мітингувальників на проїжджу частину, на деякий час їм освітянам вдалося цілковито заблокувати вулицю.

Оплата праці вчителів є соціально несправедливою, скаржаться учасники акції.

Вона, мовляв, жодним чином не відповідає задекларованій владою меті підвищення престижу педагогічної праці.

Запроваджений урядом порядок встановлення 20% надбавки стосується лише окремих категорій педагогічних працівників, а реальної платні через зростання вартості продуктів та комунальних послуг вистачає на фактично злиденне існування.

Частково успішна акція

"Переговори ініціативної групи Всеукраїнської акції протесту вчителів із урядовцями можна вважати частково успішними", - заявив керівник профспілки працівників освіти та науки Георгій Труханов.

Уже в середу, за його словами, уряд має прийняти рішення про 20% надбавку до зарплати.

Щодо рішення про ставки по тарифних розрядах, то їх кабмін має розглянути пізніше.

Однак пан Труханов, що є одним із організаторів акції і на прохання якого згодом її учасники розійшлися, підкреслює:

"Про успіх можна буде говорити лише після ухвалення урядом конкретних рішень".

Напередодні педагоги провели аналогічні мітинги в регіонах країни. Наймасштабніші пройшли у Львові, Дніпропетровську та Запоріжжі.

На багатотисячних акціях протесту педагоги вимагали відставки міністра освіти Дмитра Табачника та прем'єр-міністра Азарова через, як вони кажуть, катастрофічне недофінансування освіти із державного бюджету.

Автомайдан

У понеділок, 21 березня в Україні стартував "автомайдан" - автопробіг, яким підприємці хочуть "ударити" по новому Податковому кодексу.

Учасники акції, які одночасно вирушили із Луганська та Львова, будуть зупинятися у різних містах, де до них приєднуватимуться інші протестувальники.

Автоколона зі сходу їде маршрутом Луганськ-Алчевськ-Сєвєродонецьк-Запоріжжя -Дніпропетровськ-Кривий Ріг-Полтава-Чернігів-Київ.

Західна колона: Львів-Луцьк-Нетішин-Славута-Хмельницький-Вінниця-Гайсин-Умань-Тальне-Біла Церква-Київ.

Завершитися автопробіг має 25 березня на столичній Європейській площі.

"Право на працю, судовий захист, право на житло, свободу зібрань і навіть право реального вибору депутата стає для українців все більш недосяжним", - ідеться у маніфесті підприємців.

За даними соцопитування, проведеного Центром Разумкова, в суспільстві зросли протестні настрої.

Захищати свої права в разі погіршення життєвого рівня готові понад 60% громадян України, а 32% - готові до вуличних заворушень.