Японія: двоє працівників АЕС - у лікарні

АЕС в Японії Копирайт изображения Reuters (audio)
Image caption На АЕС в Японії намагаються відновити електропостачання

Як повідомило японське Агентство, яке опікується ядерною безпекою, на пошкодженій АЕС у Фукушімі двоє працівників, які прокладали кабелі до 3-го реактора, отримали високу дозу радіації.

Двох осіб доправили до лікарні після того, як вони торкнулися ногами води, забрудненої радіацією. Працівники намагалися відновили роботу системи охолодження 3-го реактора.

Речник каже, що робітники отримали дозу радіації, яка становить 170-180 міллізівертів, що менше від максильмально допустимої дози для працівників АЕС, яку визначили в 250 міллізівертів.

Раніше на пошкодженій АЕС у Фукушімі поновилася робота з відновлення електропостачання, а також зусилля охолодити реактори.

Досі було частково відновлено світло у диспетчерській 1-го реактора. Раніше роботу зупинили після того, як з іншого реактора почав підніматися чорний дим.

Інженери намагаються відновити роботу системи охолодження 3-го реактора.

Російське судно в карантині

Росія запровадила карантин на вантажному судні, яке повернулося з Японії, через високий рівень радіації.

Судно Серґєй Данілов, яке возило в Японію фанеру, проходило поблизу АЕС у Фукушімі.

Влада в Росії повідомила, що рівень радіації в машинному відділенні в три рази перевищував норму.

Вода в Токіо - "безпечна"

Копирайт изображения Other
Image caption У Токіо панічно скуповують воду у пляшках. Влада твердить, що небезпека минула

Японська влада твердить, що рівень радіації у водогоні в Токіо впав, що означає, що воду з крана безпечно пити маленьким дітям.

Попередження у середу про підвищений рівень радіації у воді призвело до панічного скуповування води в пляшках і планів уряду безкоштовно роздавати воду у пляшках родинам з дітьми віком до одного року.

Як передає кореспондент Бі-Бі-Сі, попри останнє оголошення уряду про те, що рівень радіації у воді не становить небезпеки, багато людей стурбовані.

У сусідніх з Токіо районах у воді також було зареєстровано підвищений рівень радіації, який може бути небезпечним для маленьких дітей, зокрема, у префектурах Тіба і Саітама.

За повідомленнями, крамниці в Токіо почали обмежувати продаж товарів, зокрема, молока, рису, води і туалетного паперу.

За останніми даними, внаслідок руйнівного землетрусу і цунамі загинули понад 9 з половиною тисяч людей. Про долю ще понад 16 тисяч – невідомо.

Новини на цю ж тему