Сили Лівії ''знищать за кілька днів або тижнів''

Вояки завантажують ракети на канадійські літаки Копирайт изображения Reuters (audio)
Image caption Тріполі обстрілювали п'яту ніч поспіль

Французький міністр закордонних справ Ален Жюпе каже, що військові сили Лівії буде знищено впродовж кількох днів або тижнів.

Пан Жюпе захищав поступ військової кампанії в Лівії, сказавши, що не можна очікувати, що військові сили полковника Каддафі можна знищити за кілька днів.

Тим часом керівник американської місії в Лівії твердив, що жертв серед цивільних у результаті обстрілів з повітря немає.

Коментар Жерарда Губера суперечить заявам уряду полковника Каддафі.

Раніше чільний британський військовий заявив, що військово-повітряні сили Лівії як бойова сила більше не існують.

Міжнародні війська під проводом США п’яту ніч поспіль обстрілювали військові цілі в Лівії.

Копирайт изображения Reuters (audio)
Image caption Уряд Лівії каже про жертви авіаударів міжнародних сил

Свідки кажуть про вибух на військовій базі на схід від Тріполі.

У середу повідомляли, що урядові танки обстріляли лікарню в місті Місурата, яке утримують повстанці.

Очевидці кажуть, що танки, які оточили місто, відступили в результаті обстрілу міжнародних сил. В операції беруть участь літаки США, Британії і Франції.

Уряд Каддафі заперечує, що в Місураті відбувається військова операція.

Також повідомляють про запеклі бої між повстанцями та силами Каддафі в місті Адждабія на сході країни. Мешканці міста, які втікають звідти, кажуть, що там палають будинки, й ведеться обстріл.

Американські військові кажуть, що упродовж останньої доби було здійснено 175 бойових вильотів, 113 з них виконали літаки США.

Тим часом члени НАТО ведуть дебати щодо того, хто має очолити місію в Лівію.

"Активна неучасть" США

Президент США Обама твердить, що Сполучені Штати незабаром передадуть контроль над військовою операцією у Лівії міжнародним силам.

Копирайт изображения BBC World Service
Image caption Літаки США здійснили 113 із 175 бойових вильотів над Лівією

Багато хто був здивований так званою "активною неучастю" США в Лівії і небажанням Вашингтона брати односторонню відповідальність під час військової операції.

"Ми очікуємо, що за кілька днів зможемо передати ключову відповідальність іншим, ми будемо продовжувати підтримувати коаліцію, ми є її частиною, у нас є своя військова роль у цій коаліції, але ми не будемо відігравати в ній головну роль", - заявив міністр оборони США Роберт Гейтс, пояснюючи позицію Сполучених Штатів. Як республіканець, він кілька тижнів тому закликав Обаму до абсолютно інших дій, зокрема, до більш лідерської позиції.

Втім, саме так зване "активне невтручання" стало офіційною позицією Вашингтона. Барак Обама проявляє обережність. Однак оглядачі твердять, що це не дивно. По-перше, з самого початку свого резидентства Обама був критиком колишнього президента Буша за військові дії, і не хоче стати тим американським лідером, який розв’яже ще одну війну в світі.

По-друге, нинішній керівник Білого Дому - прибічник багатосторонньої дипломатії.

Він відходить від позиції президентів-республіканців, згідно якої саме США мають "місію" поширювати демократію в світі.

Барак Обама наполягає, що лише міжнародні зусилля зможуть сприяти ефективному вирішенню багатьох проблем. І наразі він не хоче, аби США брали одноосібну відповідальність за військові дії в Лівії.

Копирайт изображения BBC World Service

Новини на цю ж тему