Уряд Португалії йде у відставку

Прем'єр-міністр Португалії Жозе Сократеш подав у відставку після того, як парламент відхилив його план антикризових заходів.

Копирайт изображения AFP
Image caption Прем'єр-міністр Португалії Жозе Сократеш твердить, що звернення за міжнародною фінансовою допомогою негативно вплине на економіку країни

Уряд пропонував радикально скоротити витрати і підняти податки, щоб встановити контроль над економікою країни, яка вже потерпає від кризи. Жозе Сократеш наголошує, що ці заходи підтримували у Брюсселі: "Програма антикризових заходів була підтримана Європейською комісією, Європейським центральним банком і нашими партнерами в єврозоні. Мені дуже шкода, що цю підтримку ніхто не використає. Я неодноразово говорив - звернення за фінансовою допомогою призведе до дуже негативних наслідків для Португалії".

Кореспондент Бі-Бі-Сі розповідає, що поразка уряду може призвести до того, що Португалія може стати третьою країною єврозони, яка потребуватиме фінансової допомоги ЄС.

Голосування у парламенті Португалії відбулося напередодні саміту Європейського Союзу, де планується обговорення економічної стратегії ЄС, зокрема дії щодо зміцнення євро, і війну у Лівії. Тепер до порядку денного саміту можуть включити і проблему в Португалії.

Атаки хакерів

Ще однією проблемою перед самітом Європейського Союзу став напад комп'ютерних хакерів на сервер Європейської комісії.

Представник ЄС розповів, що інтернет-атаки на сайти Єврокомісії бувають доволі часто, але остання була дуже серйозною.

Тепер у Єврокомісії оцінюють масштаби кібер-атаки. Для того, щоб не допустити розголосу інформації, доступ до систем електронної пошти і внутрішньої мережі для працівників організації буде обмежений.

У Брюсселі порівнюють цю інтернет-атаку із подібним нападом хакерів на міністерство фінансів Франції минулого року. Тоді метою атаки стали документи, що готувалися до саміту великої двадцятки у Парижі.