У Британії закликали закрити зоопарк у Києві

Зебри в київському зоопарку Копирайт изображения AP
Image caption Впродовж двох років загинули 250 тварин, ще понад 130 - зникли

Активісти британської доброчинної організації Naturewatch закликають до закриття київського зоопарку, а тварин пропонують віддати в Європу.

Організація, яка опікується проектами в країнах Східної Європи, називає зоопарк "дикунським".

На сайті Naturewatch також закликає бойкотувати ЄВРО-2012 в Україні, повідомляючи, що там, готуючись до чемпіонату, вбивають безпритульних собак.

Представник Naturewatch Джон Руан каже, що в київському зоопарку ніколи не буде досягнуто засадничих стандартів для тварин:

"Київському зоопарку надто далеко до будь-якого зоопарку в Європі. Умови там абсолютно жахливі, і скільки б не призначали нових директорів – ситуація там не зміниться".

Впродовж останніх двох років у зоопарку, за даними київської влади, померли приблизно 250 тварин, включно з індійським слоном, верблюдом, зеброю, пінгвіном та іншими. Ще понад 130 тварин зникли.

Активісти називають серед причин погане поводження з тваринами, недоїдання та брак медичного догляду, а також корупцію.

Як передає Ассошіейтед Прес, призначене наприкінці минулого року нове керівництво зоопарку твердить, що майже половина тварин померла або зникла впродовж останніх двох років за попереднього керівництва.

Урядові перевірки виявили значні фінансові зловживання в зоопарку. Наразі ведеться слідство.

Серед активістів захисту тварин також лунають припущення, що зоопарк хочуть закрити, аби продати землю в центрі Києва під забудову.

Ассошіейтед Прес повідомляє, що 2007 року київський зоопарк виключили з Європейської асоціації зоопарків після трагічної смерті бурого ведмедя.

Копирайт изображения AP
Image caption Слон Бой помер майже рік тому. Працівники зоопарку кажуть, що у нього була неправильна дієта

Новий директор зоопарку, якого цитує АП, твердить, що 60% тварин у зоопарку доживають свого віку.

"Це не так погано, як кажуть. В усіх зоопарках, включно з європейськими, тварини не живуть мільйон років. Вони також вмирають і хворіють", - каже Олексій Толстоухов.

Директор твердить, що зоопарк сподівається привабити інвестиції, відремонтувати вольєри й опалення, а також купити нових тварин, включно з двома слонами.

Пан Толстоухов заперечує припущення про можливий продаж 34 гектарів землі, які належать зоопарку.

Ідею закриття зоопарку підтримують і активісти в Україні. Тамара Тарнавська з базованої у Києві організації захисту тварин "SOS" каже, що за нинішніх умов "це більше не зоопарк, а концентраційний табір".

Новини на цю ж тему