12 років загибелі Чорновола, а крапки немає

Син В’ячеслава Чорновола Тарас твердить, що владі бракує політичної волі розслідувати справу смерті його батька.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Місце загибелі В'ячеслава Чорновола

25 березня минає 12 років, як лідер Народного Руху загинув в автокатастрофі.

Рідні Чорновола вважають його смерть політичним вбивством і не вірять, що замовники будуть названі.

Тарас Чорновіл, відповідаючи на запитання, кого потрібно допитати слідчим, які ведуть розслідуванням справи, сказав, що серед них має бути екс-президент Леонід Кучма і керівники його адміністрації, які, за словами депутата, в той період координували діяльність силових структур.

Тарас Чорновіл вважає, що потрібно провести допити низки осіб, які були тоді при керівництві МВС, а також Олексія Пукача, який нині проходить у справі вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

Тарас Чорновіл твердить, що прямої протидії завершенню справи нині, як це було при Кучмі і при Ющенкові, немає, але, на його думку, немає і повної зацікавленості у розкритті обставин загибелі лідера Народного Руху.

В’ячеслав Чорновіл загинув 25 березня 1999 року під час автокатастрофи під Києвом, коли Тойота, у якій він їхав, зіткнулася з КАМАЗом.

Поховати політика на Байковому цвинтарі прийшло 200 тисяч людей.

Відразу після загибелі лідера Руху тодішній МВС Юрій Кравченко заявив, що це була звичайна аварія. І справу закрили вже через три місяці. Після цього її кілька разів відновлювали, але і через 12 років крапки не поставлено.

Екс-голова СБУ Валентин Наливайченко кілька місяців тому заявив, що за його керівництва Службою, були серйозні докази, що В’ячеслав Чорновіл був убитий.

До того ж колишній помічник міністра внутрішніх справ Юрія Луценка Микола Степаненко, який розслідував справу, сказав, що до неї можуть бути причетні екс-президент Леонід Кучма і Юрій Кравченко.

В інтерв’ю ’’Комсомольськой правде’’ ще 2006 року пан Степаненко сказав, що Кучма міг доручити Кравченкові розібратися з політиком.

Тарас Чорновіл свого часу дав добро на ексгумацію тіла батька, а Генпрокуратура взяла могилу загиблого під охорону.

Губернатор Львівщини Михайло Цимбалюк сказав під час вшанування пам’яті В’ячеслава Чорновола у Львові, що цей політик - особливий приклад ставлення до України, людей.

''Він знав, як підтримати своїх прихильників, і водночас толерантно ставився до опонентів.''

Пан Цимбалюк висловив сподівання, що найближчим часом суспільство отримає відповідь на запитання щодо причин загибелі В’ячеслава Чорновола.

Новини на цю ж тему