У міноборони Британії вкрали фюзеляж і якір

Прилад нічного бачення Копирайт изображения AP
Image caption Прилад нічного бачення - один із багатьох предметів, якого не дорахувалися в британському міноборони

Фюзеляж літака, якір корабля і кларнет були серед предметів, украдених у британського міністерства оборони від травня минулого року.

Загальна вартість украденого в оборонного відомства складає майже 700000 фунтів стерлінгів, а перелік майна охоплює як озброєння, так і армійські продуктові пайки.

Список вкраденого був оприлюднений у відповідь на запит, зроблений у парламенті опозиційним депутатом Лучаною Бергер, яка назвала його "національною ганьбою".

Пані Бергер, депутат від партії лейбористів, попросила уряд надати перелік майна вартістю понад £100, вкраденого в міністерства оборони від часу приходу до влади нинішньої коаліції консерваторів і ліберал-демократів.

Вона сказала: "Люди будуть обурені тим, що злодії зуміли вкрасти бронежилети, пістолети, однострої, каски і прилади нічного бачення, які призначалися для наших вояків у зонах бойових дій. Це справжня державна ганьба. Керівники міністерства мають відповісти на серйозні запитання".

Найціннішою окремою річчю, вкраденою з військових складів, був тюнер до вертольотних роторів, який зник у листопаді. Його вартість - £50000.

З балансу міністерства оборони зникали також медалі, церемонійні шаблі і готівка.

Цей перелік не включає вкраденого за межами Британії.

Депутат Бергер запитувала й інші міністерства про те, що списано як зникле чи вкрадене з їхньої власності.

У міністерстві юстиції від травня пропали 34 портативні персональні комп'ютери і 42 мобільні пристрої BlackBerry, але за словами чиновників, всі вони були захищені паролями.

А в урядовій канцелярії вкрадено три електронні пристрої загальною вартістю £325.