FT: Кучму звинуватили ''у перевищенні повноважень''

Леонід Кучма Копирайт изображения AFP
Image caption У прокуратурі наразі не певні, яким буде остаточне обвинувачення

Британський часопис Financial Times пише про висунення колишньому президенту України Леоніду Кучмі звинувачень у справі вбивства Георгія Гонгадзе. Читати про допит Кучми

Кореспондент FT цитує речника Генпрокуратури Юрія Бойченка, який каже, що панові Кучмі висунули обвинувачення "у перевищенні повноважень, що призвело до смерті Гонгадзе".

За словами речника, "це - попереднє обвинувачення, і наразі надто рано говорити про остаточне обвинувачення".

Газета пише, що пана Кучму й чільних посадовців його адміністрації давно звинувачували у причетності до викрадення й смерті журналіста, обезголовлений труп якого знайшли під Києвом.

"Багато оглядачів в Україні та за її межами звинувачували владу у приховуванні злочину", - пише газета.

Прокуратура вперше оголосила у вівторок, що пан Кучма – підозрюваний у справі.

Як пише Financial Times, критики кажуть, що слідство за влади пана Януковича, який зробив політичну кар’єру за Кучми, не має на меті домагатися покарання.

Пан Кучма неодноразово заперечував свою причетність до вбивства Гонгадзе.

Промовляючи у четвер, він сказав, що йому висунули звинувачення, але додав, що не прочитав те звинувачення "від початку до кінця".

Минулого року прокуратура повідомила, що назбирала доказів, які пов’язують чільних посадовців в адміністрації Кучми з убивством, включно з колишнім міністром внутрішніх справ Кравченком, який загинув 2005 року. Його було знайдено з двома кулями в голові.

Пана Кучму зі справою пов’язують завдяки плівкам екс-майора держохорони Миколи Мельниченка. У вівторок, пише FT, прокуратура повідомила, що плівки будуть розглядатися як докази.

Слідчі кажуть, що намагаються з’ясувати, хто із чільних посадовців віддав наказ вбити Георгія Гонгадзе.

Новини на цю ж тему