Число жертв цунамі перевищило 10 тисяч

могили Копирайт изображения Other
Image caption Число загиблих сягло понад 10 тисяч. Ще 17 тисяч зникли безвісти

За останніми даними, внаслідок землетрусу і цунамі загинули понад 10 тисяч осіб. Про долю ще понад 17,5 тисяч досі невідомо. Поранено 2775 людей.

Компанія-оператор АЕС у Фукушімі каже, що аналізи засвідчили, що радіоактивне забруднення води в 3-му реакторі в 10 тисяч разів перевищує норму. Відтак, припускають, що корпус реактора, в якому містяться стрижні з ядерним паливом, може бути пошкоджений.

Японський уряд твердить, що наразі причину витоку радіації перевіряють.

Копирайт изображения Other
Image caption Рівень радіації у воді в 3-му реакторі в 10 тис. разів вищий від норми

Уряд наказав запровадити нові процедури безпеки на АЕС після того, як у четвер двох працівників було доправлено до лікарні з високою дозою радіації. Читати подробиці

Як повідомляють, працівники не мали захисного взуття, коли намагалися відновити електропостачання на 3-му реакторі і торкнулися ногами забрудненої води.

Компанія-оператор АЕС застерегла, що зусилля із стабілізації станції можуть забрати місяць.

Фахівці намагаються з’ясувати, звідки виходить пара, яка спричинила побоювання про радіоактивне забруднення харчів та води.

Інженери сподіваються відновити роботу генераторів на АЕС у Фукушімі, щоб запустити системи охолодження для шести реакторів і ядерного палива.

З 20-кілометрової зони відчуження довкола АЕС, що розташована за 250 км від Токіо, евакуйовано мешканців, а тим, які живуть на відстані 30 км від АЕС, радять не виходити на вулицю.

Сотні тисяч людей залишилися без даху над головою. Повідомляють про брак харчів і води.

Рівень радіації у воді в Токіо впав, проте залишається високим в інших районах.

Тим часом у Китаї затримано двох пасажирів, які прибули з Японії, після того, як у них виявили рівень радіації, що "серйозно перевищує норму".

Затримані японці мешкали за 300 км від АЕС.

Японія заборонила продаж продуктів з районів, уражених радіацією. Заборонено вживати 11 видів овочів. Повідомляють, що на рибному ринку в Токіо різко впав попит на рибу.

Сусідні з Японією країни оголосили заборону на імпорт овочів, морепродуктів та молока з кількох префектур довкола АЕС. Заборону на імпорт також оголосили США, ЄС та Росія.

Новини на цю ж тему