НАТО керуватиме операцією в Лівії

Копирайт изображения Reuters (audio)
Image caption Андерс Фог Расмуссен не може сказати скільки триватиме військова операція у Лівії

Сили НАТО погодилися керувати військовою операцією міжнародних сил у Лівії із підтримки зони, вільної від польотів.

Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив, що мандат Північно-Атлантичного альянсу обмежуватиметься саме цими діями.

Окрема операція із захисту мирного населення буде керуватися Сполученими Штатами, Британією та Францією. Однак, за словами генерального секретаря НАТО, тривають переговори, щоб передати альянсу керування всіма військовими операціями міжнародних сил у Лівії.

Андерс Фог Расмуссен заявив, що важко сказати скільки триватиме військова операція у Лівії: "Ще передчасно говорити про будь-які терміни. Ми хотіли б, щоб це сталося якомога швидше, ми сподіваємося побачити мирний перехід до демократії в Лівії".

Тим часом державний секретар США Хілларі Клінтон повідомила, що Об'єднані Арабські Емірати приєднаються до військової операції у Лівії для утримання зони, вільної від польотів над країною. Пані Клінтон додала, що військова операція успішна, однак сили полковника Каддафі досі лишаються загрозою.

Лідери Європейського Союзу заявили, що готові запровадити нові санкції проти Лівії, зокрема, не надавати прибутки від газу і нафти уряду Муаммара Каддафі. Така заява пролунала у Брюсселі після першого дня саміту ЄС, де обговорювалось питання військової операції у Лівії.

Каддафі - нелегітимний лідер Лівії

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун заявив Бі-Бі-Сі, що полковник Каддафі втратив свою легітимність, як лідер Лівії, тому що він використав військову силу проти свого народу.

Він твердить, що військова операція у Лівії не має за мету усунути Каддафі від влади, це мають вирішити самі лівійці.

Копирайт изображения AP
Image caption Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун вважає, що військова операція у Лівії вже довела свою ефективність у захисті мирного населення

"Військова операція міжнародних сил стримала подальшу агресію військової кампанії лівійської влади, змогла захистити цивільне населення у Бенгазі і деяких інших областях. Але ми ще будемо спостерігати за ситуацією. Я вважаю, що міжнародні сили своєю військовою потужністю переважать сили полковника Каддафі", - заявив генеральний секретар ООН Пан Гі Мун.

ООН: у Лівії скоєні злочини проти людяності

Комітет Організації Об'єднаних Націй з прав людини твердить, що за останні кілька місяців у Лівії зникли сотні людей і це може розглядатися, як злочин проти людяності.

У комітеті ООН говорять, що у них є достовірні відомості від учасників протесту і військовослужбовців, які відмовилися відкрити вогонь по мітингувальникам. За це їх було затримано і тепер місце перебувння багатьох з них лишається невідомим.

В Організації Об'єднаних Націй кажуть, що їхня доля невідома, але експерти побоюються, що військових могли піддати тортурам або навіть стратити.

Тим часом державне телебачення Лівії транслювало матеріал із тим, що було названо похованням жерт від авіаударів міжнародної коаліції. Речник уряду Лівії твердить, що внаслідок військового втручання міжнародних сил у Лівії загинуло сто людей.

Новини на цю ж тему