Україна втретє влаштовує ''Годину Землі''

Сідней Копирайт изображения Reuters
Image caption Австралійський Сідней одним з перших на годину вимкнув світло

Україна бере участь в акції "Година Землі", яка за сприяння Всесвітнього фонду природи відбувається у суботу в багатьох країнах світу.

Її учасники мають одночасно вимкнути на одну годину світло, початок акції - 20:30 за місцевим часом.

Фоторепортаж: "Година Землі" у світі

У Всесвітньому фонді природи цю акцію називають "годиною, що об’єднує світ, заради боротьби з глобальним потеплінням".

Організатори кажуть, що ця акція не лише демонструє, що боротьба проти глобального потепління необхідна, але й те, що вона можлива для кожного.

У Фонді природи розповідають, що акція має наблизити мешканців планети до усвідомлення того, що заощадження електроенергії допоможе зменшити кількість шкідливих викидів у атмосферу.

За інформацією Фонду, цьогоріч до акції долучилися близько 30 українських міст: Київ, Одеса, Миколаїв, Суми, Тернопіль, Вінниця, Рівне, Дніпродзержинськ тощо.

У більшості з них на годину вимкнуть ілюмінацію на міській раді або ж у центрі міст. У багатьох ресторанах та кав’ярнях відвідувачам запропонують повечеряти при світлі свічок.

"Годину Землі" започаткували 4 роки тому в Австралії. Відтоді щороку у цей час у Сіднеї вимикають ілюмінацію на знаменитій опері та на мосту Харбор.

Ця екологічна ініціатива швидко стала глобальною, і у 2011 до неї виявили бажання доєднатися 126 країн світу, йдеться про майже 3800 міст.

В Україні акція проходить втретє.

Підтримку "Годині Землі" висловили Міністерство освіти, науки, молоді та спорту України, а також Національна агенція з ефективного використання енергоресурсів. Обидва відомства закликали українців взяти участь у "Годині Землі".

Всесвітній фонд природи (World Wide Fund for Nature), організатор "Години Землі", був створений у 1961 році і працює у більш, ніж 100 країнах.

Новини на цю ж тему