У Лівії повстанці захопили місто Адждабія

Повстанці в Адждабії Копирайт изображения Other
Image caption Повстанці святкують перемогу і кажуть, що тепер підуть на Брегу

Лівійські повстанці за підтримки літаків міжнародної коаліції повернули під свій контроль місто Адждабія. Це перше місто, яке захопили повстанці, після початку авіарейдів міжнародних сил.

Міністр в уряді Каддафі сказав, що армія в результаті бомбардувань змушена була відступити, і звинуватив міжнародну коаліцію в тому, що вона допомагає повстанцям.

Кореспондент Бі-Бі-Сі у місті бачив знищені або покинуті танки, артилерію та військовий транспорт війська полковника Каддафі.

Повідомляють також про авіарейди на інші військові цілі в Лівії.

У суботу зранку в передмісті Тріполі пролунала низка вибухів, і свідки кажуть про охоплений полум’ям військовий радар.

Сили полковника Каддафі захопили Адждабію минулого тижня під час наступу на схід, аби придушити повстання у країні, яке триває вже п’ятий тиждень.

Копирайт изображения AP
Image caption Міжнародні сили обстрілюють сили Каддафі ракетами

Військовій перемозі повстанців у суботу передували сім днів авіарейдів міжнародних сил, які, згідно з резолюцією ООН, запроваджують над Лівією зону, заборонену для польотів.

Останніми днями британські військові літаки обстрілювали ракетами сили Каддафі поблизу Адждабії з населенням чисельністю 100 тисяч людей.

Кореспондент Бі-Бі-Сі в місті нарахував близько 20 знищених або покинутих урядових танків, бронетранспортерів та артилерійських гармат.

Як передає наш кореспондент, повстанці бурхливо святкують перемогу.

Повстанці завдячують своїй перемозі підтримці коаліційних сил, бо не мають достатньо зброї, їм бракує дисципліни й командування.

Вони кажуть, що тепер наступатимуть далі на захід до своєї наступної цілі – міста Брега.

Обама похвалив операцію в Лівії

Президент Обама каже, що міжнародна військова операція проти Лівії досягла важливого поступу. Він каже, що повітряну оборону Лівії знищено, сили Каддафі більше не наступають, в гуманітарну катастрофу відвернено.

Але пан Обама сказав, що США не можуть втручатися кожного разу, як десь спалахує криза. Більше країн, за його словами, повинні ділити кошти, які витрачаються операції з підтримки миру і безпеки .

Схема авіаударів коаліції, яку тепер очолює НАТО

Копирайт изображения BBC World Service