Тігіпко: або пенсійна реформа, або я йду

Сергій Тігіпко обіцяє піти у відставку, якщо найближчим часом не втілять пенсійну реформу.

Віце-прем'єр міністр наполягає, що це треба зробити до червня.

Image caption Сергій Тігіпко каже, що його позиція дуже проста.

Один із ініціаторів пенсійної реформи, Сергій Тігіпко і раніше наполягав на тому, що відкладати її ухвалення більше не можна. Адже це є однією з головних умов Міжнародного валютного фонду для надання Україні чергового трашну кредиту. За підсумками візиту місії до Києва в лютому в МВФ заявили, що чекають набуття чинності закону про пенсійну реформу в березні 2011 року.

"Я залишився практично на тих же позиціях, на яких був. Я погодився з тим, що ми можемо ще місяць-півтора, максимум два, попрацювати, щоб пояснити людям ті чи інші положення пенсійної реформи, але я абсолютно впевнений, що в цю сесію до кінця, скажімо, червня ми зобов'язані просто прийняти пенсійну реформу", - заявив пан Тігіпко в ефірі телеканалу "Інтер".

Але за кілька днів до цього президент Віктор Янукович скасував розгляд закону про пенсійну реформу, заявивши, що він не готовий до розгляду в парламенті. На думку президента, громадськість погано ознайомлена зі змістом урядової пенсійної реформи. Водночас жодних зауважень власне до законопроекту він не висловив.

"Я щоденно отримую величезну кількість листів від громадських організацій, громадян України, які вказують на те, що люди не знайомі з положеннями цього закону… Перед тим, як його розглядати у Верховній Раді, треба, щоб його усвідомлювали люди, ті, кого буде торкатися той чи інший закон, та чи інша реформа", – сказав Янукович і доручив прем'єру Азарову посилити громадське обговорення законопроекту.

Заява президента з'явилася по тому, як стало зрозуміло, що Верховна Рада найближчим часом не розгляне проект пенсійної реформи.

В свою чергу Сергій Тігіпко вважає, що обговорювати пенсійну реформу більше не можна, але владі бракує політичної волі взяти на себе відповідальність за непопулярні реформи.

"Я дійсно вважаю, що ми повинні максимум до червня провести максимальну кількість реформ, зокрема пенсійну, я не вірю, що у вересні, коли попереду будуть вибори, ми зможемо нормальні реформи проводити", - заявив Тігіпко.

Якщо цього не станеться, віце-прем'єр пообіцяв піти у відставку.

Пенсійна реформа передбачає підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років, який щорічно зростатиме на 6 місяців. Такі плани уряду викликали багато обурення серед населення, а також опозиційних політиків.

Пенсійний вік в Україні - один із найнижчих у світі. Пенсійна реформа була однією з вимог кредитора України - МВФ.