Меркель програла важливі місцеві вибори

Християнські демократи канцлера Німеччини Ангели Меркель втратили контроль над землею Баден-Вюртемберг, де вони очолювали місцеву адміністрацію майже 60 років.

Копирайт изображения Getty
Image caption Ангела Меркель втрачає політичні позиції на важливих місцевих виборах

За попередніми результатами місцевих виборів у неділю, Християнсько-демократичний союз (ХДС) канцлера Меркель втратив більшість у земельному парламенті. Хоча за ХДС проголосували 39%, цього недостатньо для формування наступної адміністрації.

Новий уряд землі Баден-Вюртемберг формуватиме коаліція Партії зелених (24,2% голосів) і Соціал-демократів (23,1%).

Партія вільних демократів, яка входила до попередньої коаліції з ХДС, набрала 5,3% голосів.

Вплив Фукусіми?

Ключовим питанням місцевих виборів у Німеччині стала енергетична політика уряду Ангели Меркель, бо внаслідок аварії на АЕС у Японії багатьма країнами світу поширилося несприйняття атомної енергетики.

Тому вибори в заможній землі на південному заході Німеччини оглядачі називали референдумом щодо політики уряду Меркель.

Земля Баден-Вюртемберг зі столицею в Штутгарті має майже 11 мільйонів населення. Християнські демократи правили тут від 1953 року.

Речник партії Зелених Франц Унтерштеллер сказав: "Це здійснення мрії... Кілька днів тому ми не могли навіть мріяти про подібний результат".

Голова місцевого уряду Штефан Маппус, який є прихильником ядерної енергетики, пояснив поразку ХДС подіями у Японії, де попри зусилля інженерів АЕС "Фукусіма-1" не допустити ядерного вибуху, відбуваються витоки радіації в навколишнє середовище.

В суботу десятки тисяч німців вийшли на одну з наймасовіших демонстрацій протесту проти ядерної енергетики.

"Ланцюгова реакція" поразок

Канцлер Меркель раніше спробувала розрядити напруженість, відклавши на три місяці рішення про подовження терміну експлуатації німецьких АЕС. На території Баден-Вюртемберга розташовано чотири реактори.

Кореспондент Бі-Бі-Сі в Берліні Стівен Еванс каже, що Ангелу Меркель і раніше звинувачували в тому, що вона міняє політику під впливом громадської думки, наприклад, у питанні стабілізаційного фонду для євро. І тепер канцлер, як виглядає, очолює дедалі більш поділену владну коаліцію.

Партія пані Меркель уже зазнала поразок на місцевих виборах у землі Північний Рейн-Вестфалія в травні минулого року і в Гамбурзі у лютому цього року.

У неділю відбулося також голосування на місцевих виборах у землі Рейнланд-Пфальц, де попередні результати свідчать про зміцнення підтримки Партії зелених.

За Партію зелених проголосували втричі більше виборців - 15,4%, і тепер вони, найімовірніше, сформують коаліційну адміністрацію із соціал-демократами, які набрали 35,7%.

Новини на цю ж тему