На АЕС в Японії ''розплавилися стрижні''

Пошкодження будівлі реактора на АЕС у Фукушімі Копирайт изображения Getty Images
Image caption Припускають, що радіоактивні речовини просочуються в ґрунт

Чільний японський посадовець сказав, що той факт, що на АЕС у Фукушімі виявлено воду з високим рівнем радіації, свідчить про часткове розплавлення стрижнів з ядерним паливом в одному з реакторів.

Вода, виявлена в 2-му реакторі, має найвищий рівень радіоактивного забруднення.

Компанія-оператор АЕС у Фукушімі повідомила, що воду з високим рівнем радіації вперше виявлено за межами будівель енергоблоків.

Вода, яку виявили в тунелі, що веде до 2-го реактора, посилила побоювання, що радіоактивні речовини просочуються в ґрунт і в море.

Компанія Tepco, яка раніше твердила, що радіоактивне забруднення на АЕС перевищує норму в 10 млн разів, пізніше сказала, що це була помилка і йдеться про перевищення норми у 100 тисяч разів.

Секретар японського кабінету міністрів Юкіо Едано назвав помилку "неприйнятною" і сказав, що подібне не може повторитися.

Компанію Tepco критикують за брак прозорості й погане забезпечення інформацією, в також за низку помилок, як те, що працівники не були забезпечені належним спорядженням.

Тим часом Японія скасувала попередження про цунамі, оголошене вночі після чергового землетрусу силою 6,5 балів на північному-сході.

Фахівці й надалі намагаються стабілізувати АЕС у Фукушімі.

Працівники намагаються вибрати заражену воду, виявлену в будівлі реактора.

МАГАТЕ застерегло, що криза в Японії може тривати кілька місяців.

Копирайт изображения Other
Image caption Фото АЕС у Фукушімі: до і після землетрусу