Гуманітарна місія ''Костянтина Ольшанського''

Десантний корабель ''Костянтин Ольшанський'' Копирайт изображения UNIAN
Image caption Десантний корабель ''Костянтин Ольшанський'' вивезе з Лівії громадян України

Український десантний корабель "Костянтин Ольшанський" має прибути у понеділок до узбережжя Лівії для евакуації громадян України.

У міністерстві закордонних справ кажуть, що вирішують, до якого саме порту може увійти судно.

За даними відомства, Лівію хочуть залишити близько 150 громадян України, хоча за інформацією МЗС, загалом їх там майже вчетверо більше.

"Костянтин Ольшанський" вийшов із Севастополя минулого тижня. На його борту - медики, психологи та загін піхотинців.

Як передає кореспондент Української служби Бі-Бі-Сі у Севастополі Олександр Шталтовний, у корабельному об’єднанні ВМС України, якому підпорядкований корабель, повідомили, що судно працюватиме у центральній частині Середземного моря, виходячи з оперативної інформації.

За попереднім планом, корабель евакуюватиме українців або з Тріполі, або, що ймовірніше з Бенгазі, а потім, напевне, доставлятиме людей на Мальту, до якої 7 годин ходу.

За словами нашого кореспондента, все вирішуватиметься безпосередньо на місці.

Десантний корабель з комфортом

Як запевнили у командуванні ВМС, впродовж останнього тижня десантний корабель був переобладнаний, щоб прийняти на борт цивільних.

Наприклад, так званий твіндек на кораблі (місце, де зазвичай розташовують бронетранспортери), переобладнали і він тепер нагадує палубу найнижчого класу: там розташовано морських піхотинців.

Жінок і дітей планують розмістити у каютах та в кубриках екіпажу. Хоча, враховуючи короткий перехід корабля на Мальту, про тривале перебування цивільних на його борту не йдеться.

Згідно із планами, український корабель має підійти до визначеної коаліцією морської зони ембарго, мета якої, нагадаю, недопущення доставки у Лівію зброї.

Після цього кілька представників МЗС України, яків продовж 6-денного переходу десантного корабля перебувають на борту і працюють на супутниковому зв’язку, визначатимуть порядок подальших дій моряків на місті.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption РНБО 19 березня вирішила надіслати корабель до Лівії

Перша операція

Як каже наш кореспондент, застосування десантних кораблів на гуманітарних місіях є нормою. 2007 року "Костянтин Ольшанський" пройшов сертифікацію НАТО, зокрема, щодо участи українських ВМС в операціях Альянсу з евакуації неозброєного цивільного населення.

Однак це – перша гуманітарна місія українських моряків.

Раніше українські морські піхотинці служили в Косово, а українські кораблі брали участь у середземноморській операції з перехоплення нелегальних морських перевезень "Активні зусилля".

Новини на цю ж тему