Тігіпко: грошей держслужбовцям немає

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Тігіпко: у державі скрутна ситуація

Уряд не має коштів, необхідних для підвищення рівня заробітних плат у держсекторі.

Про це сьогодні журналістам заявив віце-прем`єр-міністр – міністр соціальної політики Сергій Тігіпко:

"Ми індексуємо в поточному році заробітну плату, практично збільшуючи її лише на рівень інфляції. На більше, на жаль, державний сектор сьогодні розраховувати не може. Така важка ситуація в країні".

Проте уряд планує у випадку економічного зростання, скерувати додаткові кошти в першу чергу на заробітні плати та інфраструктурні проекти:

Водночас Сергій Тігіпко нагадав, що уряд ухвалив рішення про підвищення заробітних плат вчителям, які нарікають, що не можуть прожити на тисячу гривень у місяць:

"Що стосується вчителів, то це питання ми вирішили – 20% надбавки всім категоріям, які були обіцяні Кабінетом міністрів.

При цьому він зазначив, що в центральних органах держсектор буде скорочено на 30% за винятком соціальних служб:

"А що стосується соціальних управлінь, тут я б обережно говорив, тому що люди просто переобтяжені, їм там важко працюється".

Кабінет міністрів ухвалив рішення про введення 20-процентної надбавки до окладів усіх категорій працівників освіти, а не лише тих хто працює для Міносвіти.

Ухвала набуває чинності з 1 вересня 2011 року і була реакцією на десятитисячну Всеукраїнську акцію протесів педагогів.

Вимоги вчителів

Вчителі висунули чиновникам дві головні вимоги: запровадження надбавки до окладів у розмірі 20% для всіх категорій освітян і наближення тарифу першого розряду для працівника освітньої галузі до мінімальної зарплати.

Копирайт изображения UKRINFORM
Image caption Педагоги пропонують нардепам жити на учительську зарплату

Відповідно до Закону "Про державний бюджет України на 2011 рік" мінімальна зарплата в Україні становить 941 грн.

Протестувальники із прапорами профспілки працівників освіти і науки та Федерації профспілок України вишикувалися уздовж тротуарів на вулиці Грушевського у центрі Києва 22-го березня. Попри кордони міліції, що не пускали мітингувальників на проїжджу частину, на деякий час освітянам вдалося цілковито заблокувати вулицю.

Оплата праці вчителів є соціально несправедливою, скаржилися учасники акції.

Вона, мовляв, жодним чином не відповідає задекларованій владою меті підвищення престижу педагогічної праці.

Запроваджений урядом порядок встановлення 20% надбавки раніше стосувався лише окремих категорій педагогічних працівників, а реальної платні через зростання вартості продуктів та комунальних послуг вистачає на фактично злиденне існування.

За даними соцопитування, проведеного Центром Разумкова, в суспільстві зросли протестні настрої.

Захищати свої права в разі погіршення життєвого рівня готові понад 60% громадян України, а 32% - готові до вуличних заворушень.

Новини на цю ж тему