Кучма і Мельниченко знову не зустрілися

Очна ставка екс-президента Леоніда Кучми та його колишнього охоронця Миколи Мельниченка в рамках розслідування справи про загибель журналіста Георгія Гонгадзе знову не відбулася, - Генпрокуратура усунула адвоката пана Кучми від справи.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Українського адвоката Леоніда Кучми усунули від справи. Надія на американського?

Як повідомив Ігор Фомін, якого екс-президент обрав собі у адвокати, перед тим, як він прийшов зі своїм клієнтом на черговий допит до головного слідчого управління ГПУ, йому повідомили, що слідчі винесли постанову про його усунення від захисту Леоніда Кучми. При цьому адвокат підкреслив, що йому не вдалося отримати копію відповідної постанови.

За словами пана Фоміна, причиною усунення його від захисту Леоніда Кучми слідчі називають те, що у 2003 році він надавав юридичні послуги Олексію Пукачу, якого тепер слідчі називають головним виконавцем вбивства Гонгадзе. Ігор Фомін також заявив, що оскаржуватиме свої усунення від справи у суді.

Тим часом сам Леонід Кучма каже, що, напевне, шукатиме нового адвоката, а до того не зможе бути присутнім на очній ставці із екс-майором державної охорони Миколою Мельниченком, аудіозаписи якого лягли в основу звинувачень, висунутих проти екс-президента.

"Подивимося, якщо дійсно є підстави відвести адвоката, я буду змушений знову взяти перерву на очну ставку, і знайти ще одного адвоката," - заявив пан Кучма.

Утім, у Леоніда Кучми, який обіймав посаду президента України від 1994 до 2004 року, є і ще один адвокат - американець Алан Дершовіц.

Наталя Хижняк, вашингтонська кореспондентка Української Служби Бі-Бі-Сі, каже, що пан Дершовіц є досить відомою особою у правничих колах США:

"Дершовіца називають найбільш відомим адвокатом з кримінального права і, до речі, називають адвокатом на колесах, який постійно подорожує. І в цьому мені вдалося переконатися особисто, оскільки мій дзвінок до офісу в гарвардський школі права залишився без відповіді, і навіть пам’ять телефону, аби залишити повідомлення, була переповнена. Він зазвичай працює з зірками шоу-бізнесу, політиками. В цілому, з дуже відомими людьми. Серед його клієнтів Джулієн Асанж, Майк Тайсон, Анатолій Щаранський. Останній, зокрема, був заарештований в 1978 році, коли КДБ приступили до ліквідації Московської Гельсінської групи. Він представляв і Сару Пейлін, коли вона подала в суд на деякі часописи за наклеп. Тобто, він справді дуже-дуже відома і дуже колоритна особа. Він має 6 книг-бестселерів. Прес-служба Леоніда Кучми заявила, що Дершовіц увійшов до групи, яка працює над захистом колишнього президента, в якості спеціального радника".

Наталя Хижняк також каже, що Ален Дершовіц є досить дорогим адвокатом, і залучення його до захисту зазвичай означає, що клієнт серйозно ставиться до звинувачень, висунутих на свою адресу:

"Вибір Дершовиця, такого серйозного адвоката, з боку сторони Кучми додводить, що ця справа не іграшка і є дуже серйозною. І для захисту сторона Кучми використовує найкращі світові засоби. До того ж, Дершовиць є надзвичайно дорогим адвокатом. І те, що це не зупинило сторону Леоніда Кучми також свідчить про намагання залучити найкращий світовий досвід для захисту.

В деяких американських статтях вибір Дершовиця називають найостаннішим драматичним поворотом в подіях, що стосуються висунення звинувачень проти Леоніда Кучми. Він же піддав сумніву використання якості доказу причетності Леоніда Кучми до вбивства Ґонґадзе плівок Мельниченка. А саме на це сподівається сторона захисту Кучми, що плівки неможна використовувати як єдиний доказ. Дершовиць поділяє запитання, які ставлять дуже багато оглядачів. Наприклад, чому на плівках багато моментів, де саме Кучма ініціює розмову щодо Ґонґадзе, але ніхто інший про це не говорить".

Новини на цю ж тему