Дірар Абу-Сісі: мене викрали з України

Дірар Абу-Сісі Копирайт изображения AFP
Image caption Дірар Абу-Сісі у першій появі на люди після зникнення 19 лютого відкинув усі звинуваченя

Палестинський інженер Дірар Абу-Сісі заявив, що його викрали з України минулого місяця, і що він нічого не знає про долю ізраїльського солдата Ґілада Шаліта.

Абу-Сісі, який зник 19 лютого з потяга Харків-Київ, уперше постав перед судом в Ізраїлі, який подовжив його перебування під вартою ще на тиждень.

Його адвокат каже, що в наступний четвер Дірару Абу-Сісі буде висунуто офіційні звинувачення, але наразі невідомо, які саме.

Палестинський інженер у розмові з журналістами кілька разів назвав брехнею все, що про нього кажуть ізраїльські офіційні представники, і наголосив, що його було викрадено.

У середу прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху сказав, що Дірар Абу-Сісі є членом войовничого палестинського руху ХАМАС, що він надав ізраїльтянам корисну інформацію, а його утримання в ізраїльському ув'язненні є законним.

Ізраїльський прем'єр відповідав на питання журналістів про публікацію в німецькому "Шпігелі", де викрадення Абу-Сісі пов'язали з долею ізраїльського солдата Ґілада Шаліта, якого палестинці утримують десь у Ґазі від 2006 року.

Обставини викрадення Дірара Абу-Сісі на території України досі незрозумілі.

Акт піратства

Українські урядовці кажуть, що з'ясовують, як палестинець опинився в тюрмі в Ашкелоні.

Міністерство закордонних справ минулої середи викликало з цією метою посла Ізраїлю в Києві. Представники МВС і СБУ кажуть, що проводять розслідування обставин зникнення Абу-Сісі з території України, де він оформляв українське громадянство на основі того, що його дружина - українка.

Посол Палестинської адміністрації в Києві Мохаммед Аль-Ассад на прес-конференції назвав викрадення Дірара Абу-Сісі "жахливим актом піратства". Він заявив, що викрадений палестинець не належав до жодної політичної організації.

Дірар Абу-Сісі працював технічним директором єдиної в смузі Ґаза електростанції.

Оглядачі в Україні кажуть, що безвідносно того, чи ізраїльські служби безпеки мали підстави цікавитися особою Абу-Сісі, в разі підтвердження того, що палестинця було викрадено і незаконно вивезено з території України, це буде порушенням міжнародного права і зневажанням українського суверенітету.