Таймс про Абу-Сісі: Куди може дістати Моссад?

Дірар Абу Сісі Копирайт изображения AFP
Image caption Дірара Абу Сісі викрали в Україні

Британська газета Guardian вмістила репортаж кореспондента в Єрусалимі про першу появу в суді палестинського інженера, якого було викрадено в Україні.

Кореспондент газети, який побував на судовому слуханні у справі Дірара Абу-Сісі, у викраденні якого підозрюють ізраїльську службу безпеки Моссад, пише, що йому наразі не висунули обвинувачень, але подовжили термін утримання ще на 5 днів.

Газета цитує міністра оборони Ізраїлю Егуда Барака, який сказав, що "цінність" Абу-Сісі для Ізраїля полягає в тому, що він має "внутрішню детальну інформацію про ХАМАС".

Ізраїль, буцімто, хоче отримати інформацію про ізраїльського солдата Ґілада Шаліта. Читати подробиці

Guardian цитує адвоката Абу-Сісі Смадар Бен Натан, яка каже, що знає лише про загальний характер звинувачень проти її клієнта, які, за її словами, непропорційні до тих зусиль, яких забрало викрадення Абу-Сісі й доставка його до Ізраїлю.

"Він не є членом ХАМАСу. Він обіймає посаду на електростанції. Ніхто не каже, що він є важливою людиною в організації, лише що він має інформацію. Неможливо жити в Ґазі й не знати про ХАМАС", - цитує адвоката газета.

Газета цитує палестинського представника у Києві, який сказав, що Абу-Сісі "не є членом жодної організації".

Палестинський представник, пише газета, закликав українську владу чинити тиск на Ізраїль, аби повернути Абу-Сісі до України.

Газета цитує палестинського представника, який каже, що немає доказів того, що інженера викрав Моссад, але палестинська влада "вважає його зникнення й перевезення… міжнародним злочином, за який хтось має нести відповідальність."

Газета нагадує, що викрадення Абу-Сісі сталося через рік після того, як, за підозрою, агенти Моссад, вбили члена групи ХАМАС в готелі в Дубаї. Поліція видала ордери на арешт щонайменше 26 агентів, які подорожували з британськими та ірландськими паспортами, а також паспортами інших європейських країн.

Таймс: Служби безпеки не марнують час

Тим часом Times пише, що викрадення Абу-Сісі викликало питання про те, куди "може дістати" Моссад.

Таймс пише, що якою б не була причина викрадення Абу-Сісі в Україні, ця справа може зірвати зусилля Моссаду покращити свій міжнародний імідж після вбивства командувача ХАМАСу в Дубаї.

Таймс пише, що хоча Моссад часто звинувачують в убивствах, проте дуже рідко – у викраденнях, і що це була вказівка на найвищому рівні.

Таймс пише, що після вбивства в Дубаї було замінено керівництво всіма органами безпеки Ізраїлю, включно з міністерством оборони, розвідкою, поліцією та службою внутрішньої безпеки Шін Бет.

Проте, за словами газети, замість того, аби почати новий перехідний етап, нові керівники провели кілька військових операцій і захопили кілька партій озброєнь, які, як вони твердять, призначалися для Ґази.

Викрадення Абу-Сісі – пише Таймс, має означати, що новий керівник Моссаду має намір іти слідами свого попередника.