Цивільні - серед жертв авіаударів у Лівії

Повстанці встановили пост на в'їзді до Адждабії Копирайт изображения Other
Image caption Повстанці кажуть, що погодяться на припинення вогню, якщо Каддафі виведе війська і дозволить мирні протести

Лікар у місті, яке контролюють повстанці, твердить, що внаслідок авіарейдів, спрямованих проти урядової автоколони, загинули семеро цивільних.

За словами лікаря, в селі за 15 км від міста Брега ще 25 людей було поранено.

Серед загиблих – троє дітей. Всі загиблі віком до 20 років. НАТО твердить, що розслідує повідомлення.

Тим часом лівійські повстанці заявили, що погодяться на припинення вогню, якщо полковник Каддафі виведе свої війська з міст, які він захопив або тримає в облозі, і дозволить мирні протести.

Лідер опозиції каже, що повстанці також наполягають на відставці Каддафі.

Тим часом бої довкола міста Брега, що за 800 км від Тріполі, тривають. Повстанці встановили пост біля в'їзду до міста Адждабія.

Копирайт изображения Other
Image caption Українська медсестра в Місураті каже, що там "дуже страшно"

На заході сили Каддафі й далі обстрілюють місто Місурата, яке повстанці намагаються захищати впродовж 40 днів.

Агентство Франс Прес повідомляє, що в боях загинули понад 200 повстанців, а в лікарні щодня помирає від 5 до 15 людей.

Франс Прес цитує українську медсестру Вікторію, яка там працює, яка каже, що їй "безумовно дуже страшно", але вона не може залишити своїх пацієнтів, бо вони для неї "як власні діти".

Раніше чільний американський військовий заявив, що в результаті авіаударів знищено чверть військової боєздатності Лівії.

Проте начальник Генштабу США сказав, що це не означає, що Каддафі з військової точки зору близький до поразки, і що військові сили Лівії в десять разів переважають повстанців.

Чільний американський військовий також сказав, що погана погода завадила коаліції здійснювати прицільний обстріл упродовж останніх кількох днів.

Помічник Каддафі "домовлявся" в Лондоні

Копирайт изображения Reuters (audio)
Image caption Ще кілька посадовців, як кажуть, залишили Каддафі

Чільний помічник лівійського уряду, за повідомленнями, днями відвідував Британію для переговорів з офіційними особами.

Кореспондент Бі-Бі-Сі каже, що посланець Мохаммед Іслаіл, помічник сина полковника Каддафі, можливо, обговорював стратегію виходу для лівійського лідера.

Британський уряд відмовився від коментрів, сказавши, що не буде супроводжувати постійним коментарем усі контакти з лівійськими посадовцями. МЗС, проте, додав, що в усіх контактах наполягає, що Каддафі повинен піти з посади.

Після прибуття до Британії у середу міністра закордонних справ Лівії Мусси Кусса уряд у Лондоні твердить, що режим Каддафі розвалюється. Читати подробиці

Тим часом арабський телеканал Аль-Джазіра повідомив, що Лівію залишили ще кілька чільних радників Каддафі.

Речник лівійського уряду заперечив цю інформацію.

Серед групи посадовців, які, за повідомленнями, чекають літак у Тунісі, заступник міністра закордонних справ, спікер парламенту і керівник іноземної розвідки.