Абу-Сісі закидають підтримку Хамасу

Дірар Абу-Сісі Копирайт изображения AFP
Image caption Дірар Абу-Сісі відкинув усі звинувачення

Ізраїль звинуватив Дірара Абу Сісі у причетності до ісламістської організації Хамас і розробці ракет для нападів на ізраїльські території.

Інженер Абу Сісі твердить, що його викрала ізраїльська розвідка із потяга в Україні, коли він приїхав до дружини і мав намір звернутися за українським громадянством.

Він твердить, що йому вдягнули наручники на руки, мішок на голову, утримували у приватному помешканні, перш ніж відправити літаком до Ізраїлю і що його допитували "ізраїльські агенти".

Під арештом він провів 25 днів до моменту, коли до нього допустили адвоката.

Дружина Абу Сісі заявляє, що її чоловік прибув в Україну, щоб подати документи на українське громадянство і переїхати туди з родиною.

Звинувачення

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив, що Абу Сісі є "людиною Хамасу" та надав "важливу інформацію". Сам обвинувачений і його родина заперечують причетність до Хамасу.

Абу Сісі, який звинувачує ізраїльську спецслужбу "Моссад" у викраденні його "без жодної причини", є менеджером найбільшої електростанції Гази.

Абу Сісі постав перед судом у місті Бершеба і вислухав 15 сторінок звинувачень.

Його, зокрема, звинувачують у тому, що він:

- є командиром військової академії Із аль-Дін аль-Касам при військовому крилі Хамасу

- має близькі відносини із військовими керівниками Хамасу Ахмедом Джабарі та Мухамедом Дейфі

- відігравав ключову роль у розробці і виробництві ракет "Касам" та протитанкових ракет, які використовувалися у смузі Газа

- займався вдосконаленням ракет, які бойовики Хамасу випустили по території Ізраїлю.

- брав участь у діяльності терористичної організації.

Посол Палестинської автономії в Україні Мохамед аль-Ассад назвав дії Ізраїлю "міжнародним злочином, який слід покарати".

Українська влада твердить, що їм нічого не відомо про обставини затримання Абу Сісі. Зараз офіційний Київ очікує пояснень ізраїльської сторони.

Суд в Ізраїлі раніше заборонив оприлюднення інформації на цю тему.