Каддафі ''хоче'' політичного розв'язання кризи

аль-Обейді в Греції Копирайт изображения Other
Image caption Афіни мають традиційно добрі стосунки з Каддафі

За словами грецьких посадовців, посланець полковника Каддафі, який перебуває в Греції, сказав, що лівійський лідер шукає виходу з кризи.

Посланець Абдул-Аті аль-Обейді, колишній прем’єр-міністр, зустрівся з грецьким прем’єром Георгом Папандреу в Афінах у неділю ввечері.

Після зустрічі міністр закордонних справ Греції сказав, що лівійська влада шукає шляхів розв’язання конфлікту.

За словами грецького міністра, лівійський посланець у понеділок продовжить свою дипломатичну місію в Туреччині.

Лівійські посадовці не коментують візит аль-Обейді.

Афіни як мирний посередник

Як повідомляє кореспондент Бі-Бі-Сі в Греції, грецькі посадовці швидко запевнили, що візит аль-Обейді – не втеча, в спроба знайти політичне вирішення кризи в Лівії.

За словами нашого кореспондента, не дивно, що лівійці обрали греків як можливих мирних посередників.

Пан Папандреу майже рік тому відвідував полковника Каддафі і заручився обіцянками фінансової допомоги під час економічної кризи в Греції.

Він розбудовував добрі стосунки між Афінами й Тріполі, започатковані його батьком Андреасом Папандреу, який у 1980-х роках привітав Каддафі, якого на Заході зневажали.

НАТО використовує три військові бази в Греції для авіаударів у Лівії, але Афіни наполягають, що не беруть активної участи у кампанії коаліції, бо хочуть тримати відкритими потенційні канали для діалогу.

У Британії голова Королівських ВПС сказав, що згідно з планами операція щодо захисту лівійських цивільних від нападів Каддафі триватиме 6 місяців.

Турецьке судно з пораненими

Копирайт изображения Other
Image caption Турецьке судно вивезло з Місурати поранених. На борту, за повідомленнями, є українці.

У Лівії турецьке судно з понад 200 пораненими з міста Місурата прибуло до утримуваного повстанцями міста Бенгазі.

Це – одна з перших гуманітарних місій до Місурати – єдиного міста на заході країни, яке контролюють повстанці. За повідомленнями, на борту судна є громадяни України.

Лікар у Місураті сказав Бі-Бі-Сі, що людям там не було де заховатися від ударів війська Каддафі. За словами пасажирів судна, у місті немає води й електрики. Поранених мають доправити до Туреччини для лікування.

У понеділок до Тріполі має прибути українське десантне судно "Костянтин Ольшанський", яке має вивезти звідти 129 громадян України та понад 80 іноземців. Читати подробиці