Кучма - на п'ятому допиті у прокуратурі

Леонід Кучма на порозі прокуратури Копирайт изображения UNIAN
Image caption Леонід Кучма ходить до прокуратури третій тиждень

У понеділок Леонід Кучма, який вп'яте прийшов на допит до Генпрокуратури, повідомив, що у нього - новий адвокат, хоча не назвав його ім'я.

За повідомленнями, пана Кучму захищатиме відомий американський адвокат Алан Дершовіц. Британська Financial Times цитує пана Дершовіца, який каже, що прокуратурі буде важко довести автентичність плівок Мельниченка.

"Я не можу дочекатися, аби поставити їм питання. У мене тече слина від такої перспективи", - цитує газета адвоката Кучми. Читати тут

Тим часом адвокат Ігор Фомін, який досі захищав Леоніда Кучму, заявив, що не згоден із його відсторненням від захисту інтересів екс-президента, якого обвинувачують у причетності до справи журналіста Гонгадзе.

В інтерв‘ю 5 телеканалу адвокат сказав, що подасть скаргу до суду і Генеральному прокуророві. Але, за словами самого Фоміна, це йому та його підзахисному допоможе мало. За українськими законами, скаргу розглянуть лише у попередньому судовому засіданні у справі Кучми.

"Тобто, не зараз, коли право мого клієнта порушене, як я вважаю, і як він вважає, а лише тоді, коли справу буде закінчено і буде направлено до суду. Лише на цій стадії суд буде розглядати, чи законною була моя скарга, і чи порушене право клієнта на захист", - сказав Фомін.

Минулого тижня його усунули від справи Кучми через те, що він раніше був адвокатом Олексія Пукача – головного обвинувачуваного у вбивстві Гонгадзе. Однак пан Фомін вважає те рішення необґрунтованим, оскільки, за словами адвоката, він надавав юридичну допомогу Пукачеві ще у 2003 році і зовсім недовго, допоки справу не засекретили.

"У мене не було допуску до держтаємниці. У мене й сьогодні його немає. Я досить впевнено відстоюю свою позицію в тому, що юридичної допомоги пану Пукачу в справі щодо вбивства Георгія Гонгагдзе я ніколи не давав", - каже адвокат Фомін.

За словами Фоміна, інтереси Леоніда Кучми у порушеній проти нього кримінальній справі захищають 4 адвокати і кілька помічників.

Пан Фомін пояснює це великими обсягами роботи: "10 років розслідувалася справа - 150 томів. Там лише 6 томів експертиз. Тобто, це дуже великий обсяг документів, які необхідно вивчити".

Що стосується поведінки Леоніда Кучми після відкриття проти нього кримінальної справи, то його бажання довести невинуватість у вбивстві журналіста, ускладнює, за словами Фоміна, роботу адвокатів.

"Погоджуючи з ним певні процесуальні дії, оскарження якихось процесуальних порушень, які можуть і повинні бути оскаржені з нашої точки зору, ми не завжди, виходячи з його такої стратегічної позиції, можемо це робити", - пояснив адвокат, саме цим пояснивши те, що досі не оскаржено постанову про порушення кримінальної справи проти Кучми.

"Він вважає, що навіть скасування порушення кримінальної справи за формальними підставами теж не буде для суспільства України, а можливо, і не тільки України, чітким і зрозумілим рішенням у цій справі", - сказав Фомін.

Позицію Кучми він називає і причиною зволікання з проведенням очної ставки з колишнім охоронцем президента Миколою Мельниченком.

"Він вважає взагалі неетичним спілкування його як голови держави, з людиною, яку він вважає зрадником".

Кримінальну справу проти Леоніда Кучми Генеральна прокуратура порушила 21 березня 2011 року, тобто, 6 років потому, як він відійшов від влади.

Багатьох в Україні здивувало те, що кримінальна справа порушена за президентства Віктора Януковича, якого Кучма хотів бачити своїм наступником під час виборів 2004 року.