Кучма і Мельниченко зустрілися в ГПУ

Копирайт изображения BBC World Service
Image caption Микола Мельниченко заявив, що розкрив очі екс-президенту на його колишнє оточення

Розмова в присутності слідчих і адвокатів із з екс-майором Мельниченком колишньому президентові настрою не зіпсувала.

На очній ставці, проведення якої двічі відкладалося, були присутні керівник слідчої групи із розслідування справи Гонгадзе Владислав Грищенко, а також два адвокати - Леоніда Кучми та Миколи Мельниченка.

Кримінальну справу стосовно Леоніда Кучми було порушено в рамках розслідування вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

Другого президента правоохоронці запідозрили в імовірній причетності до вбивства чи незаконних діях стосовно журналіста, визнавши речовими доказами у справі звукові записи колишнього майора держохорони.

Біля Головного слідчого управління Генеральної прокуратури, куди колишній глава держави уп'яте прийшов на допит, він заявив, що Микола Мельниченко ніколи не був його охоронцем.

"Він був прикомандирований до відділу державної охорони, який займався захистом Президента від прослуховування. Так що робіть висновки", - підкреслив пан Кучма.

Він також наголосив, що у порушеній стосовно нього кримінальній справі немає жодних матеріалів, які вказують, що він скоїв злочин, а "плівки чи плювки Мельниченка притягнуті до справи".

Після завершення очної ставки колишній глава держави відмовився її коментувати, підкресливши лише, що настрою вона йому не зіпсувала.

"Останнім часом пресу читаю і переконався, що менше говориш, то краще... Для мене теж важливо було зрозуміти, хто ляльковод. Всім зрозуміло, що він був. Але хто це - для мене теж це питання".

За словами Мельниченка він на очній ставці розповів про те коли, чому, де і як почав робити свої записи і до кого звертався.

Очну ставку із Леонідом Кучмою він назвав конструктивною.

"На очній ставці Леонід Данилович відкрив для себе дуже багато нового. Він дізнався багато чого про своє оточення, хто його накручував, у тому числі і по справі Гонгадзе".

"Думаю, оточення Леоніда Кучми від нього багато чого приховувало", - заявив екс-майор.

Новини на цю ж тему