Хандогій: Україна допомагає евакуації з Лівії

Image caption Українське судно "Костянтин Ольшанський" відправили для евакуації громадян з Лівії

Великий десантний корабель "Костянтин Ольшанський" у понеділок прибув до Тріполі для евакуації з Лівії громадян України.

За словами речника українського міністерства закордонних справ Олександра Дикусарова корабель пришвартувався у порту столиці Лівії опівдні 4 квітня.

Після посадки, "Костянтин Ольшанський" із біженцями на борту вирушив із Тріполі надвечір цього ж дня.

Про те, як відбувалася ця порятункова операція Ростислав Хотин запитав посла України у Лондоні Володимира Хандогія.

Володимир Хандогій: Там зараз перебувають на борту 193 людини, 85 із яких громадяни України. Серед 108 іноземців є громадяни Британії, Ірландії, Франції, США. Є також громадяни ФРН, Словаччини, Іраку, Киргизії. Тобто, підібрався такий багатонаціональний колектив.

Бі-Бі-Сі: Тобто "Костянтин Ольшанський" виконує міжнародну місію?

Володимир Хандогій: Безумовно. Ми про це заявили, коли просили дозволу на захід корабля в порт. "Костянтин Ольшанський" виконує міжнародну миротворчу місію. Зокрема, щодо британських громадян у нас були цілодобові контакти із кризовим центром британського МЗС.

Бі-Бі-Сі: Український корабель спочатку піде на Мальту?

Володимир Хандогій: Так, перша зупинка у Валетті на Мальті. Там, за попередніми даними, має зійти 74 іноземці. Далі корабель попрямує до Севастополя.

Бі-Бі-Сі: Не всі українські громадяни змогли виїхати з Лівії. Які на це причини?

Володимир Хандогій: Там залишається значна кількість наших громадян. Я думаю, що головна причина, полягає у їхньому на те бажанні. Ми оголосили про здійснення евакуації і провели інформаційну кампанію. Всі хто бажають бути евакуйованими, то вони мають можливість це зробити. Певна частина такого бажання не має. Ми не в змозі проводити таку евакуацію примусово.

Новини на цю ж тему