ООН та Франція атакують палац президента в Кот д'Івуарі

Французькі військові та сили ООН в Кот д'Івуарі використовують гелікоптери для атак на президентську резиденцію у головному місті країни - Абіджані.

Копирайт изображения AFP
Image caption Прихильники Уаттари кажуть, що можуть взяти Абіджан під контроль за 2 доби.

Резиденцію утримують прихильники Лорана Гбагбо, який попри поразку на торішніх президентських виборах відмовляється залишати посаду.

Натомість, речник його суперника - обраного президента Алассана Уаттари, якого визнає міжнародна спільнота, - каже, що прихильники пана Уаттари захопили резиденцію Лорана Гбагбо. Утім, підтвердження цієї інформації з незалежних джерел немає. Немає також інформації про місце знаходження пана Гбагбо.

Як повідомляють, у регіоні тривають бої.

Франція відгукнулася на запит ООН

Бернар Валера, речник французького міністерства закордонних справ, пояснює, чому Париж приєднався до операції: "Наші військові діють на підтримку місії, яку виконує ООН. Мета цієї місії - захопити все важке озброєння, яке все ще використовують прихильники Гбагбо. Ми отримали офіційний запит від генерального секретаря ООН з проханням, щоби французька військова місія, яка перебуває у Кот д'Івуарі, допомогла Об'єднаним націям".

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун сказав, що дії ООН та французьких військових мають на меті захист цивільних, але не є оголошенням війни Лорану Гбагбо.

Пан Гі Мун також заявив, що сили, прихильні пану Гбагбо, дедалі більше застосовують важку військову техніку проти цивільних.

Кореспондент Бі-Бі-Сі в ООН каже, що мільйони людей через бої опинилися заблокованими у своїх домівках в Абіджані.

Конфлікт у Кот д'Івуарі розгорівся минулого листопада, коли тодішній глава держави відмовився залишати посаду на користь Алассана Уаттари, перемогу якого підтвердили в ООН. Пан Гбагбо відмовився визнавати результати голосування. В результаті спалахнув конфлікт, який погрожує поверненням до повномасштабної громадянської війни, яка тривала в країні у 2002-2003 рр.

До складу миротворчого контингенту ООН у Кот д'Івуарі входять і українці. Зокрема, нещодавно на прохання ООН туди перекинули частину українського контингенту з Ліберії.