Янукович скорочує заступників

Адміністрація президента стала другим пунктом у адміністративній реформі, розпочатій Віктором Януковичем у грудні 2010 року з міністерств.

Image caption Янукович прийшов з реформами до свого апарату

Своїм указом, розміщеним 5 квітня на президентському сайті, Віктор Янукович скоротив число заступників глави його канцелярії до трьох. Відтепер замість 2 перших заступників і 7 просто заступників буде 1 перший і 2 звичайних.

За словами глави адміністрації президента Сергія Льовочкіна, зміни торкнулися всіх підрозділів канцелярії.

"Відбулося загальне скорочення у порівнянні з 2009 роком: із загальної чисельності 740 осіб сьогодні сумарно в адміністрації президента та апараті РНБО працюватимуть 604 особи".

Льовочкін пообіцяв, що конкретні прізвища заступників невдовзі з’являться в наступних указах президента.

Відповідаючи на запитання, що буде зі звільненими заступниками глави адміністрації президента, Льовочкін сказав, що "кожен з них буде продовжувати роботу у структурі виконавчої влади або у структурі президентської гілки влади і кожний з них має величезний досвід, і їхній статус після того, як вони закінчать роботу на посаді заступників, не буде зменшений", - запевнив глава АП.

За прогнозами експертів, найбільші шанси зберегти за собою посади заступників глави президентської адміністрації мають Ірина Акімова, яка дотепер була першим заступником, Станістав Скубашевський та Олег Рафальський.

Нові управління для радників

Глава АП каже, що президент утворив кілька нових управлінь, які дозволять його адміністрації працювати більш ефективно. За прогнозами, ті управління очолять чиновники, які до скорочення штату були заступниками глави АП, а тепер призначені на посади президентських радників.

Інтернет-видання Українська правда з посиланням на неназвані джерела у владі, припускає, що керівниками управлінь можуть стати Юрій Ладний, Олена Лукаш, Андрій Гончарук, Андрій Портнов, Ганна Герман та Марина Ставнійчук. Остання працювала раніше у адміністрації президента Ющенка, а на посаду заступника глави канцелярії Януковича була призначена 4 дні тому.

Ставнійчук є членом Венеціанської комісії, відтак, експерти вважають, що її призначать керувати головним управлінням з питань конституційно-правової модернізації, яке опікуватиметься питанням подальшого реформування Конституції, а також напрямком, який пов’язаний із виборчим законодавством. У складі оновленої адміністрації президента - головне управління забезпечення доступу до публічної інформації, якого ніколи раніше не було. Його завданням буде налагодження ефективної комунікації з медіа.

Попри закиди, що адміністрація президента часто втручається в економіку, підміняючи тим самим уряд, президент створив головне управління соціально-економічної політики.

Серед його завдань – впровадження економічних реформ та реформування соціальної сфери.

Реформи дійдуть і до областей

За словами Льовочкіна, скорочення чекають і на місцеві адміністрації.

"Таке скорочення відбудеться, як це прийнято зараз називати, в рамках другого етапу адміністративної реформи, і вона запланована президентом на 2 і 3 квартал 2011 року", - сказав пан Льовочкін. Він зауважив, що в результаті реформи кожен очільник області зможе мати не більше 1 першого і 2 звичайних заступників.

Це, за задумом ініціаторів, дозволить заощадити бюджетні кошти.

Скептики ж, нагадуючи, що започаткована півроку тому реформа урядових структур не викликала не те що протестів, а жодних нарікань з боку чиновників, припускають, що за задекларованими реформами насправді криються прості перестановки в межах владних кабінетів та зміна вивісок на фасадах владних будівель.