"Рубігейт" і суд над Берлусконі затягуються

Копирайт изображения AFP
Image caption Сильвіо Берлусконі їде на суд

Телекамери світових медіа були налаштовані в середу на будівлю прокуратури Мілана, де розпочався найгучніший судовий процес над Сильвіо Берлусконі. Італійського прем’єр-міністра обвинувачують у проституції неповнолітніх та зловживанні посадою.

Гаряча словесна перепалка симпатиків і противників прем'єра почалася задовго до початку нашумілого засідання суду. Подвір'я Міланської прокуратури перетворилося на два ворожих фронти, два протилежних полюси, на які поділена Італія у ставленні до свого 74-літнього лідера – Сильвіо Берлусконі.

Помірковані мешканці Мілана висловлювали журналістам свої думки:

"Це судова справа, у якій, як виглядає, існує багато доказів. Я сподіваюся що судовий процес триватиме без жодного політичного втручання".

"Нам потрібно побачити, хто тут правий, але я не можу сказати напевно усі тут кажуть все, що хочуть. Та коли досягаєш певного рівня влади, тоді можеш робити все, що заманеться".

"Я не маю великої довіри до цього судового процесу, але волію, щоб він проходив у Мілані, аніж де-інде".

Суд почався і перервався

Копирайт изображения AFP
Image caption "Рубігейт" - походить від імені дівчини Рубі

Майже рік у всіх на устах походеньки прем'єра-гульвіси і приватні вечірки в його резиденціях. Прокуратура представила понад 30 молодих жінок, котрим, за даними слідчих, Берлусконі платив за секс. Найвідомішою з-поміж них стала марокканка Карима Ель-Махруґ, знана під іменем Рубі. Як свідчать протоколи обвинувачення, дівчина була неповнолітньою, у віці 17 років, коли отримала гроші за інтим з прем’єром. Берлусконі ще інкримінують зловживання службовими повноваженнями. У травні минулого року після телефонного втручання самого прем'єра Рубі випустили з поліцейського відділку в Мілані. Там її затримали через крадіжку браслета вартістю 3 000 євро.

Суд у справі так званого "Рубігейту" сьогодні відклали, щойно розпочавши. Учасникам засідання вистачило сім хвилин, щоб перенести розгляд обвинувачень на 31 травня. На відкриття резонансного процесу його головні фігуранти, як і передбачалося, не з'явилися. Вони відкидають усі обвинувачення.

Хто замовник вистави?

До справи залучені понад сто свідків. Багато з них відомі особистості, як ось голлівудська зірка Джордж Клуні чи португальський футболіст Крістіано Рональдо. Вони будуть доводити або спростовувати "Бунґа бунґа" – факти сексуальних оргій, коштовних подарунків у маєтках медіамагната і одного з найбагатших людей Італії. Дехто іронічно вже називає цей процес кабаре.

Однак політичним оглядачам не до сміху. На їхню думку, цей суд затягнеться надовго і ще більше розхитає політичну систему країни, яка й без того давно загрузла в скандалах і корупції.

Мауріціо Бельп'єтро, головний редактор проурядового видання Libero вважає, що цим процесом міланська прокуратура влаштовує медійну виставу: "На відміну від попередніх процесів стосовно Берлусконі, нинішній суд особливий тим, що прокуратура запросила багато свідків у справі. І саме цей факт, мене наштовхує на думку, що прокуратура добре продумала про резонанс справи. Це буде справжній медійний процес, якого в Італії ми ще не спостерігали. Ми говоритимемо про цей суд місяцями, а може й півтора року чи більше, і, безумовно, це заморозить політичну ситуацію в країні".

Журналістка Рітанна Армені, яка пише для опозиційних видань, зауважує на протилежному:

"Я так зрозуміла, що сам обвинувачуваний Берлусконі достатньо зацікавлений перетворити цей судовий процес у велике медійне шоу, щоб використати цю виставу на свою користь".

Ще не кінець...

Сильвіо Берлусконі не новачок на лаві підсудних, це четвертий судовий процес, що триває проти нього. У трьох попередніх італійського мільярдера звинувачують переважно в корупції, податковому шахрайстві. Вперше в історії країни чинний прем'єр постає перед судом за проституцію неповнолітніх.

"Із журналістської точки зору ця історія дуже самодостатня, тут є все: влада, гроші і секс. Потім Берлусконі – дуже відомий у світі, Італія — дивна країна, і тому цей процес має такий великий розголос у світі", – зазначила кореспондентка англомовного телеканалу "Аль Джазіра" Барбара Серра.

Лунають голоси, що "Рубіґейт" – останній етап, який веде до кінця не тільки кар’єри Берлусконі, а й до завершення певного періоду політичної історії Італії. Але зарано ставити хрест на Берлусконі. Напередодні процесу палата депутатів парламенту вирішила перенести розгляд справи із міланського суду до спеціального міністерського трибуналу. Як стверджують опоненти, якщо це стане можливим, Берлусконі знову вдасться вийти сухим із води.

Новини на цю ж тему