Суд у Гаазі: Каддафі планував вбивати цивільних

Міжнародний суд: Каддафі боявся вуличних протестів Копирайт изображения BBC World Service
Image caption Міжнародний суд: Каддафі боявся вуличних протестів

Головний прокурор Міжнародного суду у Гаазі Луїс Морено-Окампо сказав, що вбивства цивільних у Лівії були частиною заздалегідь організованого плану уряду полковника Каддафі.

Пан Морено-Окампо додав, що лівійська влада не хотіла повторення ситуації у сусідньому Тунісі, де вуличні протести призвели до повалення уряду та відставки президента.

Він каже, що суд має докази, які свідчать, що Лівія планувала напади на цивільних, щоби втримати владу.

Розчарування у НАТО

Лідер лівійських повстанців Абдель Фатах Юніс звинуватив НАТО у невтручанні у той час, як сили, лояльні до полковника Каддафі, продовжують убивати людей у взятому в облогу місті Місурата.

Генерал Юніс каже, що коли НАТО ще тиждень зволікатиме із втручанням, то мешканцям міста загрожує винищення.

"Дуже шкода, і мені сумно про це говорити, але НАТО розчарувало нас. Ми разом із моїми помічниками-офіцерами звернулися до представників НАТО і вказали їм на цілі задля захисту цивільних. Однак, панове, ми не отримали від НАТО того, що хотіли".

Сили НАТО діють відповідно до мандату ООН про встановлення над Лівією зони, забороненої для польотів, заради захисту цивільних.

НАТО: успіх є

У НАТО кажуть, що їхні авіаудари зменшили потужності полковника Каддафі на третину.

В альянсі наголошують, що операція триває, і Місурата залишається головним пріоритетом сил коаліції.

"Коли людей використовують як живий щит, ми не стріляємо", - заявив предствник НАТО у Брюсселі, де знаходиться штаб-квартира альянсу, генерал Марк ван Ум.

Генерал додав, що лояльні до Муаммара Каддафі сили все частіше використовують вантажівки та звичайні автомобілі, залишаючи важку артилерію в укриттях.

Пентагон підтвердив, що американські вояки завершили військову місію в Лівії, втім, вони надалі допомагають силам коаліції, збираючи дані розвідки та заправлячи винищувачі у повітрі.

Новини на цю ж тему