Янукович дав роботу звільненим

Віктор Янукович призначив Станістава Скубашевського та Олега Рафальського на посади заступників глави адміністрації президента.

Image caption Янукович прийшов з реформами до свого апарату

Нові-старі кадри

Призначення є повторними, оскільки ті чиновники обіймали ті посади і дотепер, але були звільнені з них 5 квітня, коли президент оглосив реформи своєї канцелярії та РНБО, скоротивши число заступників глави АП з 9 до 3. Відтепер керівник президентської адміністрації Сергій Льовочкін матиме одного першого заступника (на тій посаді залишилася Ірина Акімова) та двох звичайних заступників. На ті посади повторно перепризначені Скубашевський та Рафальський.

Решта колишніх заступників призначені радниками Януковича та керівниками підрозділів адміністрації Януковича. Зокрема, Ганна Герман очолила головне управління з гуманітарних і суспільно-політичних питань адміністрації президента, Андрій Гончарук - головне управління з питань міжнародних відносин, колишній БЮТівець Андрій Портнов - головне управління з питань судоустрою.

Юрій Ладний призначений керівником головного управління Державного Протоколу та Церемоніалу адміністрації президента, Олена Лукаш - представником президента у Конституційному Суді, а Марина Ставнійчук - керівником головного управління з питань конституційно-правової модернізації.

Напередодні, одразу після оголошених звільнень усіх, крім Льовочкіна та Акімової, керівників адміністрації, її глава, відповідаючи на запитання про подальшу кадрову долю звільнених чиновників, сказав, що "кожен з них буде продовжувати роботу у структурі виконавчої влади або у структурі президентської гілки влади і кожний з них має величезний досвід, і їхній статус після того, як вони закінчать роботу на посаді заступників, не буде зменшений".

"Це не інтриги"

Адміністрація президента стала другим пунктом у адміністративній реформі, розпочатій Віктором Януковичем у грудні 2010 року з міністерств.

Своїм указом, розміщеним 5 квітня на президентському сайті, Віктор Янукович скоротив число заступників глави його канцелярії до трьох. Відтепер замість 2 перших заступників і 7 просто заступників буде 1 перший і 2 звичайних.

За словами глави адміністрації президента Сергія Льовочкіна, зміни торкнулися всіх підрозділів канцелярії.

"Відбулося загальне скорочення у порівнянні з 2009 роком: із загальної чисельності 740 осіб сьогодні сумарно в адміністрації президента та апараті РНБО працюватимуть 604 особи".

Представник президента у Верховній Раді Юрій Мірошниченко відкидає припущення, що головною причиною кадрових змін в АП є особистісні чи психологічні проблеми у стосунках її керівників.

"Це не інтрига. У рамках реструктуризації зберігаються ті функції, які виконували заступники. Єдине, змінюється статус посад. Ми не говоримо про віддалення тих людей, які визначали головні напрямки роботи АП. Вони матимуть доступ до президента. Це не інтриги. Команда зберігається", - сказав Мірошниченко в ефірі телеканалу ТВі.

Раніше чимало політиків та оглядачів припускали, що серед керівників адміністрації Януковича давно вже немає єдності, а триває боротьба за послаблення впливу на президента окремих заступників, серед яких передусім називали Ганну Герман.

Новини на цю ж тему