Тимошенко очікує зізнання Януковича

Копирайт изображения www.tymoshenko.ua
Image caption Юлія Тимошенко вважає, що корупція в Україні "переходить усі межі".

Лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко вважає, що Віктор Янукович під час свого виступу у парламенті у четвер з щорічним посланням зобов'язаний відзвітувати за всі корупційні оборудки, здійснені за рік його президентства.

Про це Юлія Тимошенко заявила після відвідування Головного управління з розслідування особливо важливих справ Генеральної прокуратури України:

"Коли Янукович буде звертатися з посланням до народу, йому непогано було би прозвітувати за такі оборудки: за приватизацію "Укртелекому" на користь, як розслідують журналісти, власної родини за ціною мінімум в п'ять разів нижчу, ніж ринкова вартість. Треба прозвітувати за ті мільярди грошей, які віддані "Росукренерго", і за те, чому сьогодні заморожені пенсії і заробітні плати, чому повністю розвалена вся соціальна сфера".

Лідер партії "Батьківщина" розраховує, що засоби масової інформації не замовчуватимуть інформацію про корупційні дії влади, який "переходить всі межі":

"Я думаю, що ми, як опозиція, і всі чесні люди розраховують, що засоби масової інформації, журналісти на такі теми мовчати не будуть, тому що такого грабунку Україна не знала навіть за часів Кучми. Там був свій пограбунок, але те, що сьогодні відбувається, переходить всі межі".

Сама лідерка опозиційної партії перебуває під слідством за звинуваченням у нецільовому використанні державних коштів під час роботи керівником попереднього українського уряду. Генеральна прокуратура накопичила понад 180 томів кримінальної справи, яку пані Тимошенко називає сфабрикованою.

Про записи розмов Януковича з Кучмою

Юлія Тимошенко також закликала слідчих ГПУ, які розслідують справу проти колишнього президента Кучми взяти до уваги усі плівки майора Мельниченка, а не лише ту частину, яка стосується вбивства журналіста Гонгадзе.

"Якщо немає подвійних стандартів, і плівки Мельниченка дійсно пройшли експертизу і ідентифіковані як оригінальні, то треба тоді підняти на цих плівках Мельниченка записи розмов Януковича з Кучмою, записи розмов Азарова з Кучмою", - сказала вона.

За словами Тимошенко, під час цих розмов "домовлялися, як роздавати клановим сім'ям майно, заводи, частини газотранспортної системи - локальні мережі облгазів".

"Щоб подивилися, як знущалися над суддями та знищували їх, це була розмова за участю Януковича. Якщо є правосуддя і якщо є справедливість, то потрібно плівки Мельниченка розглядати у їх повному контексті, а не окремо вибрані сюжети і не окремі епізоди", - зазначила вона.

Напередодні, ГПУ повідомило ЗМІ, що після фоноскопічної експертизи записів Мельниченка встановлені голоси Леоніда Кучми, Юрія Кравченка, Володимира Литвина і Леоніда Деркача.

Новини на цю ж тему