ГПУ: Або кров Ющенка, або хрест на справі

Перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін наполягає на ще одній здачі крові екс-президентом Віктором Ющенком, попереджаючи, що в іншому разі прокуратура змушена буде закрити справу про отруєння.

Копирайт изображения Getty
Image caption Заступник генпрокурора Ренат Кузьмін вимагає нові зразки крові Ющенка

"Я не кажу, що отруєння не було. Я кажу, що у справі доказів цього отруєння немає. Якщо Ющенко не здасть кров, то ми цю справу припинимо",- каже пан Кузьмін.

В інтерв’ю ЗМІ заступник генпрокурора нагадав, що колишня влада припустилася помилки, знищивши пробірки з кров’ю екс-президента після проведення аналізів. Стверджуючи, що замість того, аби дослідити повернуту іноземцями кров і порівняти її з кров’ю президента, її, за словами Кузьміна, просто злили в каналізацію прямо в будівлі секретаріату президента, а пробірки спалили.

Сам Віктор Ющенко заявляє, що зразок взятої у нього крові в одній з австрійських клінік ще 2004 року опечатаний міністерством охорони здоров’я і генпрокуратурою, і він готовий надати його знову для експертизи.

В січні нинішнього року після відвідання генпрокуратури пан Ющенко знову заявив, що готовий надати свою кров для повторної експертизи, але за умови, якщо дослідження будуть зроблені, як в українських, так і іноземних лабораторіях.

Між тим Ренат Кузьмін наводить, на його думку, певні неузгодженості у справі. Зокрема, йдеться, як він каже, про те, що результати однієї з іноземних експертиз не виявили отруйних речовин в організмі Ющенка, а дехто з опитаних свідків, в тому числі з найближчого оточення екс-президента, сказали, що ніякого отруєння не було, а була дезінформація в ході президентської кампанії.

Протягом двох років генпрокуратура неодноразово відзначала, що факт навмисного отруєння Ющенка повністю доведений.

Image caption Віктор Ющенко до і після отруєння, якого "можливо, не було"

Проте у грудні минулого року генпрокурор Віктор Пшонка не виключив, що отруєння екс-президента могло не бути взагалі. При цьому Пшонка сказав, що слідству потрібні зразки крові Ющенка для того, щоб поставити всі крапки над "і".

Відсутність результатів розслідування породила цілу низку версій, які час від часу впливають в українських ЗМІ. Серед них – отруєння на дачі заступника голови СБУ Сацюка, алергія на лікування так званими стовбурними клітинами’, причетність до отруєння ближнього оточення Ющенка без його відома, причетність російських спецслужб або одного з російських політтехнологів, який працював на Януковича.

Проте жодна з версій досі не отримала підтвердження. Пан Ющенко переконаний, що справі про його отруєння не вистачає публічності.

Новини на цю ж тему