Хочете довше жити, частіше ходіть по магазинах

Копирайт изображения AP
Image caption Тайванські вчені вивчали купівельну активність людей похилого віку

Проведене в Тайвані опитування твердить, що закупи подовжують тривалість життя, принаймні тим, кому за 65.

Вчені дійшли висновку, що навіть після врахування таких факторів як фізична та розумова стабільність, чоловіки і жінки, які щодня вирушають до магазинів на закупи, живуть довше, ніж ті, хто позбавляє себе "споживчої" терапії.

У звіті, результати якого оприлюднив на своєму сайті академічний журнал Journal of Epidemiology & Community Health, сказано, що закупи - це спілкування, фізичне навантаження і можливість дотримуватися здорової дієти.

Один із провідних британських науковців вважає, що такі твердження не безпідставні, оскільки закупи передбачають фізичну активність, соціальний контакт і розумову діяльність.

Команда вчених на чолі з доктором Ю-Хунґ Чанґом з Інституту здоров'я населення Тайваню, вивчала 2 тис. чоловіків і жінок віком 65 років і більше, які проживають у власних помешканнях.

Вони виявили, що ті, хто регулярно купує щось у магазинах, живе довше, ніж ті, хто вирушає до крамниць лише раз на тиждень і рідше.

Науковці визнають, що купівельна активність людей сама по собі може свідчити про непоганий стан їхнього здоров'я, однак вони також припускають, що закупи можуть покращити той стан.

"Люди вирушають на закупи часто заради задоволення, що потенційно може покращити їх психоемоційний стан", - каже доктор Ю-Хунґ Чанґ.

У порівнянні з іншими видами фізичної активності на дозвіллі, такими як фізичні вправи, скажімо, які зазвичай вимагають мотивації і професійного інструктажу, базарування чи закупи значно легше здійснити і перетворити на звичку".

Британський професор Девід Олівер вважає, що ці висновки "мають сенс".

В інтерв'ю Бі-Бі-Сі він сказав: "Тайванські науковці довели, що здатність до закупів може сама по собі, незалежно від інших факторів, вважатися прогнозом тривалішого життя і кращого самопочуття".

"Закупи вимагають фізичної активності та спілкування з іншими людьми в магазині. Позаяк цей процес є доволі складним завданням, мозок людини під час нього перебуває в активному стані. Здатність до такої діяльності свідчить про те, що людина довше перебуватиме у кращому фізичному і психологічному стані".