МВС України не просили красти палестинця

Дірар Абу-Сісі Копирайт изображения AFP
Image caption Дірар Абу-Сісі після судового засідання

Посольство України в Ізраїлі запевняє, що український представник МВС в цій країні не мав офіційних пропозицій від ізраїльських правоохоронних органів щодо сприяння у затримці палестинського інженера Дірара Абу-Сісі.

"Представник МВС України в Ізраїлі ніяких офіційних звернень від ізраїльської сторони не отримував", - повідомляє посольство.

Дипломатичне представництво каже, що офіційне підтвердження факту можливого викрадення палестинця перевіряється компетентними органами України.

Ще раніше екс-заступник МВС, депутат Верховної Ради Геннадій Москаль сказав, що до зникнення Абу-Сісі має безпосереднє відношення МВС України. Стверджуючи, що міністерство має свого представника в Ізраїлі, до якого, за словами депутата, і звернулися по допомогу у затриманні і передачі палестинського інженера.

Водночас голова парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко напередодні сказав Бі-Бі-Сі, що, за неофіційною інформацією, яка йому стала відома, і яка потребує підтвердження, в передачі Дірара Абу-Сісі ізраїльській стороні були задіяні структури контррозвідки СБУ.

СБУ не коментує ситуацію.

Тим часом нещодавно відбувся візит міністра внутрішніх справ України Анатолія Могильова до Ізраїлю. Перед поїздкою він сказав, що з'ясує в ізраїльської сторони подробиці, пов’язані із викраденням палестинця з потягу Харків-Київ. Після повернення міністр не подав ніяких подробиць.

Посол України в Ізраїлі Геннадій Надоленко запевнив, що візит пана Могильова ніяким чином не був пов'заний із викраденням Абу-Сісі.

Разом з тим в комітеті у закордонних справах Верховної Ради України стверджують, що історія із зникненням палестинця завдала серйозного удару по міжнародному авторитетові Києва.

Голова підкомітету з глобальної безпеки і міжнародної співпраці Євген Добряк заявив, що ця ситуація порушує низку серйозних запитань стосовно ефективності роботи силових структур і ролі державних спецслужб у захисті державного суверинітету України.

"В даному вигляді ми отримали суцільний ланцюг бездіяльності спецслужб, відсутність інформації про роботу на території України іноземних спецслужб від каналів розвідки, контррозвідки, СБУ і прикордонної служби.’’

Голова підкомітету заявив про необхідність заслухання у Верховній Раді силовиків щодо викрадення палестинця.

4 квітня прокуратура Ізраїлю вже пред’явила Абу-Сісі обвинувачення. Як сказав ізраїльській кореспондент Бі-Бі-Сі, обвинувачення включають членство палестинця в терористичній організації, командування військовою академією Хамас та робота над розробкою та модернізацією ракет, які Хамас регулярно запускає по ізраїльській території.

Дружина Абу-Сісі - українка Вероніка - сказала, що вона ініціює звернення до Європейського суду з прав людини, назвавши справу проти чоловіка сфабрикованою.

Новини на цю ж тему