Правозахисники звинувачують і Уаттару, і Ґбаґбо

Сили Алассана Уаттари звинувачують у знущаннях над цивільними Копирайт изображения Reuters
Image caption Сили Лорана Уаттари звинувачують у знущаннях над цивільними

Правозахисна організація Human Rights Watch звинуватила у порушеннях прав людини прихильників обох президентів-суперників у Кот-д'Івуар.

Організація сказала, що сили, лояльні до Алассана Уаттари, вбили та згвалтували сотні цивільних - прихильників Лорана Ґбаґбо.

Вона також твердить, що сили пана Уаттари спалили щонайменше 10 сіл у західній частині країні, яка переважно підримує пана Ґбаґбо.

У той сам час Human Rights Watch звинуватила вояків, лояльних до Лорана Ґбаґбо, у вбивстві сотні прихильників його суперника на півночі країни.

Організація закликала пана Уаттару, міжнародно визнаного президента, розпочати незалежне та прозоре розслідування випадків порушень прав людини.

Копирайт изображения AFP
Image caption Лоран Ґбаґбо відмовляється визнати поразку

Сутички тривають

Французька армія у Кот-д'Івуарі каже, що її гелікоптери були задіяні під час операцій проти прихильників Лорана Ґбаґбо, який відмовляється піти у відставку.

Французький речник сказав, що гелікоптери знищили авто, з його по них стріляли.

Раніше у головному місті країни, Абіджані, повідомляли про напад на резиденцію французького посла неподалік президентського комплексу пана Ґбаґбо.

Кореспондент Бі-Бі-Сі у Кот-д'Івуарі каже, що повідомлення про те, опоненти пана Ґбаґбо оточили його палац, де він переховується у підвалі у бункері, є перебільшеними.

Більшість жителів міста і надалі надто налякані, щоб виходити на вулиці, де вже понад тиждень триває стрілянина між силами обох лідерів.