Бюджет США врятували - в останню годину

Президент Обама Копирайт изображения AP
Image caption Президент Обама: скорочення - болісні, але необхідні

Президент Барак Обама зміг досягти угоди щодо бюджету із контрольованою республіканцями Палатою представників. Це сталось буквально за годину до завершення крайнього терміну.

Якби угоди не було досягнуто, всі федеральні установи мали закрити, і близько 800 тисяч службовців мали піти у неоплачувану відпустку.

Після багатьох днів переговорів сторонам вдалось узгодити план скорочень на майже 40 мільярдів доларів, що є найбільшим в історії США.

Президент Обама сказав, що ці скорочення є болісними, але Америка повинна навчитись жити не "на широку ногу, а по мірі своїх можливостей".

Федеральні видатки будуть скорочені до 30 вересня, коли у США закінчується фінансовий рік.

Палата представників ухвалила тимчасовий бюджет на найближчий тиждень. Як сказав спікер Палати Джое Бейнер, за цей час необхідно підготувати і ухвалити остаточний бюджет.

Сенат, де домінують демократи, проголосував за проміжний бюджет вже раніше.

А якби не ухвалили?

Якби республіканці та демократи не домовились, вже через годину федеральні установи змогли би виконувати лише життєво необхідні функції.

Наприклад, військовослужбовцям, навіть у зонах бойових дій, затримали б виплати зарплат до ухвалення бюджету, хоча й вони не могли б відмовитись від служби.

Держдепартамент навіть підготував план, згідно із яким більшість посольств мали суттєво скоротити свою діяльність.

Консульські послуги мали надавати лише громадянам США і лише у надзвичайних випадках, таких, як відвідування американців в іноземних в'язницях, термінова видача паспортів, термінова евакуація. Розгляд заяв на видачу віз іноземним громадянам мали би повністю припинити.

В США знадобилось би закрити багато національних парків та історичних пам'яток, у тому числі і Статую Свободи у Нью-Йорку.

А у Вашингтоні, який не є територією жодного зі штатів, не збирали би сміття.

Новини на цю ж тему