Урядовець: "Чиновники "кришують" корупцію"

Голова державної фінансової інспекції (колишнє контрольно-ревізійне управління - КРУ) Петро Андрєєв сказав, що влада в більшості не зацікавлена боротися з корупцією.

Image caption Голова держфініспекції Петро Андрєєв

В інтерв'ю виданню "Дзеркало тижня" він звинуватив "державний апарат у протидії боротьбі з корупцією: "Бюрократична система, яка складалася останні 20 років, чинить опір будь-яким змінам.

Боротьбу з корупцією гальмує не оргзлочинність, а державний апарат у цілому, включаючи і міністрів, і депутатів Верховної Ради, і чиновників, які не хочуть розлучатися зі своїми привілеями."

Аудит витрати державних коштів за 2008-2009 роки, за словами Петра Андрєєва, виявив фінансових порушень на понад 90 мільярдів гривень.

Пан Андрєєв наголосив, що конкретні особи, винні у "глибоко збитковій для держави" діяльності продовжують працювати на посадах. Відтак, за його словами, корупційні схеми зберігаються.

Зловживання у "проблемних" банках

Image caption Вкладники під стінами банку.

Петро Андрєєв також повідомив в інтерв'ю "ДТ", що, зокрема, у "Родовід Банку" було виявлено зловживань на більш ніж 22 мільярди гривень. Він наголосив, що це сталося вже після того, як банк перейшов під контроль держави.

А коштів, які "вивели" з банку було більше, ніж становить заборгованість фінансової установи перед вкладниками. "За матеріалами перевірки, в яких брало участь КРУ, було встановлено, що в "Родовід Банку" були встановлені порушення на суму 22 млрд 662 млн грн ... Вартість виведених активів банку у два рази перевищує суму заборгованості перед вкладниками, а це не більше 5 млрд", — сказав Петро Андрєєв.

За словами пана Андрєєва, виведення активів почалося вже після націоналізації банку. Він наголосив, що схема виведення встановлена і задокументована, а відповідні акти ревізори півроку тому передали до прокуратури.

При цьому голова держфінінспекції висловив здивування, з приводу того, що з усіх посадових осіб банку був заарештований лише Сергій Щербина, який виконував обов'язки тимчасового адміністратора установи.

Петро Андрєєв сказав, що ще у двох "проблемних" банках схожа ситуація. Йдеться про "Укргазбанк" та банк "Київ". Голова держфінінспекції повідомив, що в цих випадках порушено кілька кримінальних справ "за фактом доведення до банкрутства та виведення активів".

Новини на цю ж тему