Українські мільйонери - перша сотня від Forbes

Несподіванки, принаймні з тим, хто є найбагатшим українцем, немає. За версією журналу Forbes - це Рінат Ахметов. А "прохідний квиток" до "золотої сотні" коштує $85 мільйонів. Саме стільки статків нарахували журналісти у Ігоря Андрєєва, який у рейтингу на останньому, 100-му місці.

Image caption Власник ФК "Шахтар" традиційно очолює рейтинг найбагатших.

Найбагатші

Статки власника групи СКМ і президента ФК "Шахтар" Ріната Ахметова журнал оцінив у $16 млрд. На другому рядку рейтингу з $ 3,3 млрд. - Віктор Пінчук, який є засновником групи East One і зятем 2-го президента України Леоніда Кучми.

Третє і четверте місця з $2,5 млрд. кожен розділили співвласники групи "Приват" Геннадій Боголюбов і Ігор Коломойський. На 5-му місці - Костянтин Жеваго, власник Ferrexpo.

На позиціях з шостої по восьму в рейтингу "аграрні" мільярдери - власник "Миронівського хлібопродукту" Ігор Косюк із $1,5 мільярдів, власник "Кернел груп" Андрій Веревський - $1,1 мільярда, голова ради директорів агрохолдингу "Авангард" Олег Бахматюк - $1 мільярд.

Image caption Голова СБУ Валерій Хорошковський у верхній частині списку Forbes.

У першій половині рейтингу кілька представників влади. Голова СБУ Валерій Хорошковський займає 23 місце ($426 мільйонів), віце-прем'єр Борис Колесников - 42 місце ($230 мільйонів), а ще один віце-прем'єр Андрій Клюєв - на одну сходинку нижче - у нього $225 мільйонів.

Капітали усіх фігурантів рейтингу оцінено у $56 мільярдів. "Якщо розділити на всіх жителів України, вийде по 1224 долара на кожного. З них 350 доларів - внесок найбагатшого українця Ріната Ахметова ", - пише видання.

Як рахувати?

Український Forbes пише, що оцінював статки найбагатших українців, за традиційною формулою, яку журнал застосовує кілька десятиліть.

Враховується вартість активів, які належать фігурантам рейтингу. Публічні компанії оцінювалися за ринковою капіталізацією на 11 лютого 2011 року. Закриті компанії оцінювалися на підставі інформації про обсяги продажу, прибутку, власному капіталі через порівняння з компаніями, акції яких котируються торгують на біржах.

Підприємець Олександр Ярославський, який з $958 мільйонів на 12 позиції в рейтингу Forbes, раніше казав Бі-Бі-Сі, що, на його думку, рейтинги мільйонерів це - "мультики, які малюють веселі хлопці".

Окрім української версії журналу Forbes, яка вперше представила свій рейтинг найбагатших українців, ще кілька видань розраховують "капіталізацію" українських багатіїв. Першим в Україні це почав робити журнал "Кореспондент" 5 років тому.

Новини на цю ж тему