В Україні чекають на Путіна

Владімір Путін відвідає Україну 12 квітня. Головне питання переговорів, на думку переважної більшості оглядачів, - можливість приєднання України до митного союзу Росії, Білорусі і Казахстану.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Владімір Путін звик до жорстких переговорів.

Під час візиту голова російського уряду обговорить з українським прем'єром Миколою Азаровим хід реалізації домовленостей, досягнутих в рамках Комітету з питань економічного співробітництва російсько-української міждержавної комісії, а також підготовку його чергового засідання. Так про мету візиту пана Путіна повідомляла прес-служба уряду Росії.

Також у повідомленні йдеться, що сторони, з урахуванням дати, що відзначається 12 квітня - 50-річчя польоту Юрія Гагаріна в космос - обговорять перспективи взаємодії обох країн в космічній сфері.

У рамках візиту Путіна заплановані переговори з українською владою про енергетику, торговельно-економічні зв'язки, транспорт і спільні програми в галузі авіаційної промисловості.

Востаннє російський прем'єр був в Україні 24 липня минулого року. Тоді він провів зустріч з президентом Віктором Януковичем у Криму.

Митний союз

Водночас, у більшості коментарів до цього візиту, звучить думка, що головною метою пана Путіна є переконати українське керівництво у необхідності приєднання Києва до митного союзу трійки країн СНД і, водночас, у тому, що це об'єднання є вигіднішим для України ніж зона вільної торгівлі із ЄС.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Що за формулою "3+1", яку пропонує Віктор Янукович?

Україна готова розвивати співпрацю з митним союзом, заявив президент Віктор Янукович напередодні у посланні до парламенту. Він припустив укладення "пакетної угоди за формулою "три плюс один".

"Вважаю, що подальший розвиток стосунків з Митним союзом буде спиратись на нову договірну базу щодо угод про вільну торгівлю та можливу пакетну угоду про співпрацю за формулою "3+1". Це дасть нам змогу забезпечити реальний курс на зближення європейського та євро-азійського економічних просторів", - сказав Віктор Янукович, виступаючи перед українськими депутатами в четвер.

Однак, у коментарях після цієї заяви вже російських урядовці пояснювали, що поки незрозуміло, що конкретно означає подібний формат співпраці і пропозиція українських партнерів залишається нероз'ясненою.

Переговори в рамках Митного союзу не вплинуть на підписання угоди про зону вільної торгівлі з Євросоюзом. Про це напередодні, після засідання Ради міністрів СНД заявив глава МЗС України Костянтин Грищенко.

Втім, представники ЄС недвозначно заявляли, Україні буде вкрай складно і практично неможливо продовжувати переговори про зону вільної торгівлі, у разі, якщо Київ приєднається до митного союзу.

Новини на цю ж тему