Ґбаґбо заарештували під час спецоперації

Лоран Ґбаґбо Копирайт изображения AFP
Image caption Лорана Ґбаґбо французькі солдати передали силам його опонента

Колишнього президента Кот-д'Івуару Лорана Ґбаґбо затримали у головному місті країні Абіджані та передали силам його наступника.

Як вважають, він здався силам Алассана Уаттари після того, як танки французьких військ здійснили наступ на резиденцію пана Ґбаґбо.

Цьому нападу передувала також повітряна атака на президентський комплекс в Абіджані військ Франції та НАТО.

Пан Ґбаґбо відмовляється визнати свою поразку на минулорічних президентських виборах, хоча центральна виборча комісія визнала переможцем Алассану Уаттару.

Франція каже, що війська, лояльні до пана Уаттари, захопили колишнього президента, але його помічник твердить, що це були французькі солдати.

"Лорана Ґбаґбо захопили французькі війська у його резиденції і згодом передали лідерам повстанців", - сказав речник пана Ґбаґбо.

Згідно з повідомленнями, пан Ґбаґбо переховувся у бункері в підвалі президентського палацу.

Копирайт изображения AFP
Image caption Golf Готель в Абіджані, де, як вважають, зараз перебувають обоє суперників на виборах

Новину про арешт згодом підтвердив і посол Франції.

Як вважають, пана Ґбаґбо перевезли до Golf Готелю у столиці Кот-д'Івуару Абіджані, де знаходиться тимчасова штаб-кваритира пана Уаттари та лояльних до нього військ.

Цей готель також охороняють війська ООН.

Затримано також дружину пана Ґбаґбо Сімону, яка, за повідомленнями, переховувалась із ним у бункері.

Протистояння між обома кандидатами тривало кілька місяців, а в минулі 2 тижні точаться сутички між силами, лояльними до обох суперників.

Війська, лояльні до пана Уаттари, розпочали наступальні операції з півночі наприкінці березня після кількох місяців політичного глухого кута, під час якого пан Ґбаґбо відмовлявся визнати перемогу пана Уаттари.

Правозахисні організації звинуватили табори обох президентських кандидатів у вбивствах цивільного населення. Читати подробиці

Новини на цю ж тему