Каддафі погодився із мирним планом

Президент Південно-Африканської республіки Джейкоб Зума каже, що полковик Муаммар Каддафі прийняв план врегулювання конфлікту в Лівії, запропонований Африканським Союзом.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Полковник Каддафі вперше за кілька тижнів спілкувався з закордонними ЗМІ.

Президент Зума та ще кілька африканських лідерів зустрілися з полковником Каддафі у неділю в Тріполі, щоби домовитися про припинення вогню. У понеділок делегація Африканського союзу планує представити мирний план лідерам повстанців у Бенгазі.

У документі йдеться, зокрема, про негайне припинення вогню.

Водночас представник лівійської опозиції Гума аль-Гамати, який нині перебуває у Великій Британії, сказав Бі-Бі-Сі, що жодний план, який передбачає збереження посад полковника Каддафі чи його синів, буде неприйнятним.

"Дозвольте мені чітко про це сказати, і тимчасова національна рада в Бенгазі теж про це чітко заявляла, і весь світ теж певний, що Каддафі та його сини не мають більше в Лівії законних прав і ніхто не хоче мати з ними справу. Вони є частиною проблеми, тож вони не можуть бути частиною її вирішення", - заявив представник опозиції.

Представники повстанців кажуть, що завершення правління полковника Каддафі є обов'язковою умовою врегулювання, тоді як лівійський лідер відмовляється залишати посаду.

Лідер ПАР Джейкоб Зума закликав НАТО припинити авіаційні удари, щоби "дати шанс припинити вогонь".

Раніше сили НАТО заявили про знищення 25 танків лівійського уряду внаслідок авіаційних ударів поблизу міст Адждабія та Місрата. Ситуація в обох містах, які повстанці обороняють від урядових сил, наближається до критичної.

В Альянсі кажуть, що посилили інтенсивність своїх дій після того, як лідери повстанців звинуватили НАТО у недостатній активності, яка може призвести до значних жертв серед цивільних.

Натомість один з чільників НАТО сказав, що за період з 31 березня, коли Альянс перебрав на себе керування операцією в Лівії, була знищена "значна частина" озброєння сил, лояльних полковнику Каддафі.