''Костянтин Ольшанський'' - у Севастополі

''Костянтин Ольшанський'' заходив на Мальту Копирайт изображения Reuters (audio)
Image caption Десантний корабель ''Костянтин Ольшанський'' висадив пасажирів на Мальті

Великий десантний корабель "Костянтин Ольшанський" з евакуйованими з Лівії українцями та громадянами інших країн прибув до Севастополя. На його борту - 113 цивільних осіб. Серед них - 85 громадян України. Решта - громадяни країн СНД.

"Костянтин Ольшанський" вирушив із столиці Лівії Тріполі минулого понеділка 4 квітня. У Севастополі для цього корабля заздалегідь звільнили причал морського порту, а для тимчасового розміщення прибулих підготували готелі міста.

Дорогою до Севастополя український корабель висадив частину пасажирів з європейських країн на Мальті і заправився там пальним.

"Костянтин Ольшанський" вийшов із Севастополя до Лівії наприкінці березня. На його борту - медики, психологи та загін морських піхотинців.

Десантний корабель з комфортом

Як запевнили Бі-Бі-Сі у командуванні ВМС, впродовж останнього тижня десантний корабель був переобладнаний, щоб прийняти на борт цивільних.

Копирайт изображения Reuters (audio)
Image caption До України прибули 113 цивільних з Лівії

За словами нашого кореспондента, так званий твіндек на кораблі (місце, де зазвичай розташовують бронетранспортери), переобладнали і він тепер нагадує палубу найнижчого класу: там розташовано морських піхотинців.

Як каже наш кореспондент, застосування десантних кораблів на гуманітарних місіях є нормою. 2007 року "Костянтин Ольшанський" пройшов сертифікацію НАТО, зокрема, щодо участи українських ВМС в операціях Альянсу з евакуації неозброєного цивільного населення.

Однак це – перша гуманітарна місія українських моряків.

Під час проводів "Костянтина Ольшанського" із Севастополя до Лівії командувач ВМС України Віктор Максимов заявив, що корабель готовий здійснити кілька переходів для евакуації всіх українців, що мають бажання залишити охоплену громадянською війною країну. Максимов також запевнив, що морські піхотинці, які перебувають на борту, опікуватимуться безпекою біженців і корабля.

Раніше українські морські піхотинці служили в Косово, а українські кораблі брали участь у середземноморській операції з перехоплення нелегальних морських перевезень "Активні зусилля".

Новини на цю ж тему